< Powrót
29
stycznia 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Richard Langdon

Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska ze srebrem w Miami

Zakończyły się zmagania w Żeglarskim Pucharze Świata w Miami. W niedzielę 28 stycznia Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski) zajęły drugie miejsce w klasie 470.

Aktualne mistrzynie świata w klasie 470 przez całe regaty prezentowały równą formę. Polki miały tylko jeden nieudany wyścig, pozostałe zawsze kończyły w czołowej dziesiątce. Po dziewięciu startach były trzecie.

W wyścigu medalowym popłynęły bardzo dobrze, plasując się na czwartej pozycji, co pozwoliło awansować o jedno miejsce i zdobyć srebrny medal. Złoty trafił do Słowenek Tiny Mrak i Veroniki Macarol.

Jest to drugi sukces Agnieszki i Irminy w Miami w ostatnich dniach – 15 stycznia zajęły trzecie miejsce w Otwartych Mistrzostwach Ameryki Północnej w klasie 470.

Fot. Jesus Renedo/Sailing Energy/World Sailing

W niedzielę inni Polacy nie startowali w wyścigach medalowych. Filip Ciszkiewicz z powodu urazu wycofał się z rywalizacji w klasie Laser Standard. Z kolei w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski) zajęły odpowiednio dwudzieste piąte i trzydzieste czwarte miejsce.

Przypomnijmy, w sobotę Paweł Tarnowski ukończył rywalizację w klasie RS:X na szóstym miejscu, a Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski) na dwudziestym. Z kolei dwie nasze załogi w klasie 49er – Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) oraz Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) – uplasowały się na trzynastej i dwudziestej czwartej lokacie

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ