< Powrót
19
sierpnia 2015
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Dariusz Olejniczak
Krzysztof Paul (pierwszy z lewej) na jachcie „Duży Ptak”.

Aktualny ranking sterników Pucharu Bałtyku Południowego

Krzysztof Paul na jachcie „Duży Ptak” i Jerzy Matuszak na „Dancing Queen” z Gdańska oraz Michail Muleris na jachcie „Vera” z Kaliningradu aktualnymi liderami w klasyfikacji Pucharu Bałtyku Południowego.

Za nami już prawie trzy miesiące regatowej rywalizacji na akwenach Bałtyku Południowego. Kalendarz regat zaliczanych do Pucharu Bałtyku Południowego (PBP) w 2015 roku obejmuje 26 imprez, z czego ponad 2/3 już się odbyło. Klasyfikacja toczy się w grupach ORC Club, KWR i Open.

Po 8 imprezach, w klasyfikacji generalnej sterników w klasie ORC Club, liderem jest Krzysztof Paul (AKM Gdańsk) na jachcie „Duży Ptak”, przed Piotrem Adamowiczem (AKM Gdańsk) – „Neoprofil”. Trzeci jest Jerzy Jankowski – „Eljacht” (JK Stocznia Gdańsk), z minimalną przewagą nad zajmującym czwartą pozycję Andrzejem Sokołowskim – „Orson” (JK AZS Szczecin) i piątym Marcinem Mrówczyńskim (KS Centrum Żeglarskie Szczecin) na „Antidotum”. Różnice punktowe pomiędzy miejscami trzecim i piątym są niewielkie, tak więc kolejne imprezy zadecydują kto ostatecznie zostanie „brązowym sternikiem” ORC Club w roku 2015.

Krzysztof Paul, lider ORC Club, przed rozpoczęciem sezonu regatowego powiedział: – W tym roku chcemy dotrymować łódkę, nie zdążyliśmy tego zrobić w ubiegłym, wystartować w kilku regatach i popracować nad zgraniem załogi. Stały skład załogi to marzenie każdej łódki. My żeglujemy zasadniczo w szóstkę, a im liczniejsza załoga tym trudniej ją utrzymać w stałym składzie. Na szczęście mamy kilku przyjaciół, którzy obiecali pomóc, kiedy będzie nas za mało.

W klasyfikacji KWR po 13 regatach prowadzi Michail Muleris – „Vera” (JK Kaliningradzki, Kaliningrad), przed Sergeyem Zhadobko – „Vega” (JK Ost-West, Kaliningrad) i Tomaszem Makowskim (niezrzeszony, Elbląg) na „2 Easy”.

W klasie Open do tej pory sklasyfikowanych jest tylko dwóch sterników (udział w minimum 3 regatach). Wygrywa Jerzy Matuszak – „Dancing Queen” (niezrzeszony, Gdańsk) przed Sergeyem Pavlenko – „Błagodarnost 2” (JK Ost-West Kaliningrad, port Gdańsk).

W ramach Pucharu Bałtyku Południowego prowadzony jest również ranking najaktywniejszych sterników. W ORC Club pięć imprez zaliczył Jerzy Jankowski z Gdańska na jachcie „Eljacht”. W KWR najaktywniejsi są sternicy z Kaliningradu: Michail Muleris – „Vera” (7), Sergey Amelichev – „Lilu” (6), Alexandr Saranevich – „Odyssey” (5) oraz Marian Drabiński – „Litwinka” (MKŻ Dal) z Fromborka (5). W klasie Open w pięciu klasyfikowanych imprezach wystartował Jerzy Matuszak na jachcie „Dancing Queen” z Gdańska.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ