< Powrót
17
października 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Jarosław Gaszyński/fotojaga.info

Aleksander Waszkiewicz wygrywa Szczecińską Ligę Regatową

Załoga Raven IT ze sternikiem Aleksandrem Waszkiewiczem wygrała czwartą finałową rundę Szczecińskiej Ligi Regatowej i przypieczętowała zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Ligi. Finał odbył się 15 października na Odrze w Szczecinie, przy Wyspie Grodzkiej i Marinie North-East.

Przed finałową rundą szanse na wygraną miały jeszcze trzy załogi, ale na czele, z przewagą czterech punktów po dwóch wygranych rundach znajdowała się załoga Raven IT. Początek regat wskazywał na to, że załogi Krzysztofa Rączki (PKO Leasing) i Adama Szymborskiego (Volvo Auto Bruno) wygrywając pierwsze wyścigi postawią liderom trudne warunki. Jednak równe, regularne punktowanie w każdym wyścigu dało Waszkiewiczowi zwycięstwo w tej rundzie i zapewniło utrzymanie prowadzenia w rankingu Ligi.

Drugie miejsce w regatach zajął Krzysztof Rączka, wyprzedzając na finiszu Szymborskiego, ale nie dało mu to awansu w klasyfikacji generalnej. Załogi PKO Leasing i Volvo Auto Bruno skończyły sezon z jednakową liczbą punktów, ale ten remis z uwagi na lepsze miejsca w poszczególnych rundach, został rozstrzygnięty na korzyść załogi Szymborskiego. Kolejne miejsca zajęły załogi Łukasza Żuchowskiego (Deloitte) i Mariusza Leńca (EOL), którego w ostatnich regatach zastąpił za sterem Maks Bojek z Centrum Żeglarskiego.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni, po drugim miejscu w ubiegłym sezonie tym razem udało nam się wygrać Ligę i zabieramy Puchar Przechodni do siebie – podsumował Aleksander Waszkiewicz. – Będzie stał na honorowym miejscu w siedzibie naszej firmy i sponsora jednocześnie. Za rok będziemy bronić tytułu i być może będziemy pierwszą załogą której się to uda! No i chętnie popływamy znowu na Odrze, to doskonale doświadczenie i super zabawa.

– To był dla nas dobry czas, zdecydowaliśmy się na start w lidze w celach uzupełnienia naszych przygotowań do startów w klasie Micro, gdzie startujemy regularnie – ocenił Adam Szymborski. – Skład załogi był trochę eksperymentalny, pozamienialiśmy się funkcjami i to dało nam wiele cennych doświadczeń. Rywalizacja była super i mamy nadzieję że za rok uda nam się wystartować ponownie.

– Liga dla nas to już stały punkt sezonu żeglarskiego, startujemy tu od początku i do tej pory raz udało się wygrać – zapowiedział Krzysztof Rączka. – Poziom stale się podnosi i naprawdę nie ma łatwych wygranych wyścigów. Finał rozegrany na Odrze to świetne regaty za sprawą emocjonującej walki, dopingu kibiców no i promocji żeglarstwa. Za rok wzmacniamy załogę i walczymy o odzyskanie Pucharu.

Klasyfikacja końcowa Szczecińskiej Ligi Regatowej 2017:
1. Aleksander Waszkiewicz – RAVEN IT – 27 pkt
2. Adam Szymborski – VOLVO AUTO BRUNO Szczecin – 17 pkt
3. Krzysztof Rączka – PKO Leasing – 17 pkt
4. Łukasz Żuchowski – DELOITTE – 12 pkt
5. Mariusz Leniec – EOL – 8 pkt

Szczecińska Liga Regatowa rozegrana została już szósty raz, nagrodą jest Puchar Przechodni, rywalizacja skierowana jest do żeglarzy amatorów, szczecińskich klubów i firm, a jej celem jest integracja środowiska, promocja uczestników i podnoszenie poziomu regatowego wśród zawodników.

Organizatorem wydarzenia była Fundacja Towarzystwo Żeglarstwa Regatowego i MT Partners (organizator regat Polish Match Tour) przy współpracy Centrum Żeglarskiego w Szczecinie i wsparciu miasta Szczecin.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ