< Powrót
27
lutego 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fb/Andalusian Olympic Week Bay of Cadiz
Andaluzyjski Tydzień Olimpijski

Andaluzyjski Tydzień Olimpijski: Filip Ciszkiewicz ze złotem!

Reprezentant Polski w klasie Laser Standard, Filip Ciszkiewicz, zajął pierwsze miejsce podczas regat w Kadyksie. Z powodu złej pogody Andaluzyjski Tydzień Olimpijski zakończony został dzień wcześniej.

Regaty w Kadyksie nie miały w tym roku szczęścia do pogody. Z powodu słabego wiatru w niedzielę, 25 lutego odbyły się tylko wyścigi 49er i 49er FX. Teraz sytuacja się odwróciła – w środę 28 lutego wiatr ma być na tyle silny, że organizatorzy postanowili już we wtorek zakończyć zmagania wszystkich klas oprócz RS:X.

W klasie Laser Standard świetnie spisał się Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), który wszystkie wyścigi zakończył w pierwszej piątce, co dało mu zwycięstwo. To kolejny sukces tego zawodnika w Kadyksie – rok temu zajął tam drugie miejsce. Rywalizację z piątą lokatą zakończył Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), a jedenastą jego klubowy kolega Jakub Rodziewicz. Szesnasty był z kolei Aleksander Arian (Sailing Team Rzeszów).

Z dobrej strony pokazali się również nasi Finniści – Piotr Kula (Gdański Klub Żeglarski) zajął siódme miejsce, Łukasz Lesiński (YK Stal Gdynia) dwunaste, Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) czternaste. Z kolei w klasie Laser Radial Wiktoria Gołębiowska (MOS SSW Iława) rywalizację ukończyła na trzynastej pozycji.

W klasie RS:X 8,5 chłopców miejsca od piątego do ósmego przypadły Polakom – Aleksandrowi Przychodzeń (SKŻ Ergo Hestia Sopot), Kajetanowi Pawłowskiemu (AZS Poznań), Jakubowi Sykule (SKŻ Ergo Hestia Sopot) i Mikołajowi Michalskiemu (Gdański Klub Żeglarski). Z kolei w grupie dziewcząt drugie miejsce zajęła Weronika Marciniak (SKŻ Ergo Hestia Sopot), trzecie Marta Popłonyk (AZS Poznań), czwarte Lidia Sulikowska (SKŻ Ergo Hestia Sopot), a piąte Julia Dawidowicz (YKP Warszawa).

Organizatorzy w środę rano podejmą decyzję, czy Andaluzyjski Tydzień Olimpijski będzie kontynuowany w klasie RS:X. Póki co w grupie mężczyzn prowadzi Piotr Myszka (KS AZS AWFiS Gdańsk), a trzecie miejsce zajmuje Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot). Z kolei w grupie kobiet Zofia Noceti-Klepacka (Legia Warszawa) jest druga, a Małgorzata Białecka (SKŻ Ergo Hestia Sopot) trzecia.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ