< Powrót
15
czerwca 2017
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Fot. Fb/Vento di Sardegna
Andrea Mura na mecie w Newport.

Andrea Mura ponownie wygrywa OSTAR

W czwartek 15 czerwca do mety w Newport dotarł Andrea Mura, wygrywając tym samym transatlantyckie regaty samotników OSTAR. Przypłynięcie Atlantyku zajęło żeglarzowi 17 dni 4 godziny 6 minut i 19 sekund.

Dla Andrei Mury, który wystartował na jachcie „Vento di Sardegna”, jest to trzeci wielki sukces w ostatnich latach. W 2013 roku żeglarz wygrał poprzednią edycję regat OSTAR, w których pokonał m.in. Polaka Krystiana Szypkę, a w 2012 roku razem z Riccardem Apolloni triumfował w dwuosobowych transatlantyckich regatach TwoSTAR.

– To był niezwykle wymagający OSTAR, cieszę się, że jestem tu zdrowy i bezpieczny – powiedział Andrea Mura po zejściu z jachtu w Newport.

Włoski żeglarz, który wyszedł na prowadzenie już na samym początku regat, mógł na metę dotrzeć już wczoraj. Na przeszkodzie stanęła burza, która wyeliminowała z OSTAR i TwoSTAR kilka jachtów, a na „Vento di Sardegna” prawdopodobnie spowodowała uszkodzenie kilu.

W regatach OSTAR i TwoSTAR do Newport płynie jeszcze sześć jachtów z dwudziestu dwóch, które 29 maja wypłynęły z Plymouth. „Rote 66” z Uwe Röttgeringiem i Joanną Pajkowską wciąż prowadzi w rywalizacji załóg dwuosobowych, a do Newport dotrze prawdopodobnie we wtorek 20 czerwca.

Tracking regat.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ