< Powrót
10
września 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Yacht Club Rewa

Anna Januszewska z załogą i Maciej Pawłowski zwycięzcami VII Memoriału Andrzeja Reymana

Siedem wyścigów w dwa dni przeprowadzono w Rewie w ramach VII Memoriału Andrzeja Reymana. W zakończonych w niedzielę 9 września regatach rywalizowały klasy Puck i Finn.

W zmaganiach, przy słabym wietrze, uczestniczyło w sumie trzydziestu ośmiu żeglarzy. W klasie Puck wystartowało dwanaście załóg, a najlepsza okazała się Anna Januszewska (YK „Stal” Gdynia). Drugie miejsce zajął sternik Marcin Styborski, a trzecie Michał Gajda (obaj YC Rewa).

W klasie Finn ścigało się tylko dwóch zawodników. Pierwszy był Maciej Pawłowski (YKP Gdynia), a drugi Wojciech Nadolski (SKŻ Ergo Hestia Sopot).

– Regaty bardzo się udały, choć pogoda była słaba – mówi Janusz Frąckowiak z YC Rewa. – Emocji nie brakowało – w memoriale zwyciężyła 16-letnia Anna Januszewska, która triumfowała nad dwukrotnym mistrzem Polski w klasie Puck, Marcinem Styborskim.

Wyniki

Andrzej Reyman, 1951-2010, był gdyńskim żeglarzem, trenerem, sędzią i działaczem żeglarskim. Karierę rozpoczął w MKŻ Arka Gdynia, a jako zawodnik pływał głównie w klasie OK-Dinghy. Od 1976 roku pracował w Gdańskim Okręgowym Związku Żeglarskim (obecnie Pomorskim Związku Żeglarskim) jako trener koordynator, później pełniąc także funkcję sekretarza Zarządu. Zasiadał również w prezydium Polskiego Związku Żeglarskiego. Jako trener szkolił m.in. zawodników klas Soling oraz windsurferów w klasach Lechner. Współorganizował Gdynia Sailing Days. Był sędzią głównym w wielu międzynarodowych regatach rangi mistrzowskiej. Odszedł 1 września 2010 roku po długiej walce z chorobą nowotworową.

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ