< Powrót
29
czerwca 2015
Tekst:
mat. ogranizatora
Zdjęcie:
UKS Navigo

Atrakcyjne 3 Mola

Mistrzostwa Polski F-18 i Regaty Pucharu Polski Katamaranów 3 Mola, które odbyły się w dniach 27-28.06.2015, zorganizowane zostały przez Klub Żeglarski UKS NAVIGO pod auspicjami Polskiego Związku  Żeglarskiego i pod patronatem Miasta Sopotu.

Przy bardzo słabym i słabym wietrze rozegrano wszystkie 7 planowanych wyścigów. W klasie Formuła 18, dla której były to Mistrzostwa Polski zdecydowanie wygrała załoga Łukasz Wroczyński / Rafał Schleifer.

Drugie miejsce zajęli Radek Dąbrowski / Karol Dołęga, a trzecie załoga: Piotr Baryżewski / Marcin Kamiński. W klasie A na pierwszym na miejscu przypłynął Marcin Badzio, przed Jackiem Noetzlem i Kubą Surowcem. W klasie Open najlepsi byli Jakub Sobala i Jan Talaśka na F20, drugie miejsce zajęli Seweryn i Marta Krajewscy na Eagle 20, a trzecie Filip Walczak i Artur Ponieczyński na Tornado.

Wśród młodzieży triumfowała załoga Aleksandra Jędryczka / Tymon Pietrzak przed Aleksandrem Hejberem / Filipem Szlendakiem. Wyróżniono w kategorii A-class Junior: Marcina Badzio, Kubę Surowca i Tymka Bendyka oraz w kategorii A-class Grand Master: Jarka Bętkowskiego, Ewę Górską i Jarka Kibierszę.

Trasa regat, zwłaszcza w sprzyjających warunkach wiatrowych w niedzielę 28 czerwca, była ustawiona bardzo blisko sopockiego molo, stanowiąc atrakcję dla kibiców i turystów.

Następne regaty katamaranów odbędą się w dniach 7-9 sierpnia, a już za tydzień zapraszamy na regaty Optimistów – Sopot Optimist Cup.

Wyniki

 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ