Augustów Cup – ścigało się 28 załóg
W dniach 1-2 sierpnia 2015 r. odbyły się regaty Augustów Cup organizowane przez augustowski oddział Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego.
W sobotę, punktualnie o godz. 12 na starcie na jeziorze Necko stawiło się 28 załóg w 6 klasach: T1, T2, T3, Żagle 500, Omega Sport i Omega Standard – najliczniej reprezentowana.
Pierwszego dnia, przy dobrych warunkach wiatrowych rozegrano 3 wyścigi. Kolejny dzień przyniósł więcej słońca, ale i bardzo zmienny wiatr. Pomimo to udało się rozegrać kolejne 3 biegi. Nad sprawnym przebiegiem regat czuwał sędzia główny Jarosław Bazylko.
Na zakończenie zwycięzcom wręczono dyplomy i puchary oraz nagrody rzeczowe. Wśród wszystkich uczestników rozlosowano też upominki.
PODZIEL SIĘ OPINIĄ