< Powrót
16
września 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Worldsailing
Australijski złoty SKUD18, czyli Daniel Fitzgibbon i Liesl Tesch.

Australijczycy mają złoto!

Monika Gibes i Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn) zajmują czwarte miejsce w klasyfikacji generalnej po piątym dniu regat w paraolimpijskiej klasie SKUD18. W piątek rozegrano dwa wyścigi, a Polacy zajęli kolejno piąte i drugie miejsce. Załoga australijska nadal dominowała dwukrotnie wygrywając i zapewniając sobie złoty medal igrzysk paraolimpijskich.

Polakom szczęście nie sprzyjało w pierwszym rozgrywanym w piątek wyścigu. Do trzeciego znaku Polacy płynęli na trzeciej pozycji, stracili ją na kolejnej boi. Do szóstego znaku dotarli na szóstym miejscu. Tym samym stracili kolejny punkt w klasyfikacji generalnej i mieli do trzeciej załogi – Brytyjczyków, Rickham i Birrell, stratę siedmiu oczek. Już po tym starcie Australijczycy, Daniel Fitzgibbon i Liesl Tesch, zapewnili sobie paraolimpijskie złoto.

W drugim piątkowym wyścigu Monika i Piotr ruszyli do boju i przez sporą część zmagań utrzymywali prowadzenie. Australijczycy okazali się jednak nie do zdarcia i nie do zatrzymania. Wyprzedzili Polaków na ostatnim, siódmym znaku o 5 sekund. Polska załoga zajęła drugą lokatę, a w klasyfikacji generalnej nadal utrzymuje czwarta lokatę. Polaków od brązowego medalu dzielą cztery punkty.

Jutro, w sobotę, w wyścigu medalowym Monika i Piotr będą walczyć o wszystko. Są naprawdę w dobrej formie, mają umiejętności i należą do światowej czołówki, ale do zdobycia medalu potrzebują jeszcze szczęścia, które jak dotąd sprzyjało im dość umiarkowanie. Ich bezpośrednimi rywalami są Brytyjczycy.

Klasyfikacja generalna

PODZIEL SIĘ OPINIĄ