< Powrót
13
czerwca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
Mirosława Wierzchowska i Patryk Romanowski

Będzie 2. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ

W przyszłym roku odbędzie się 2. edycja Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ. Ponownie wystartują najlepsi reprezentanci lokalnych środowisk żeglarskich z całej Polski.

W tym roku, w dniach 13-14 kwietnia, w Rynie miała miejsce pierwsza edycja regat dla zwycięzców zeszłorocznych rozgrywek lokalnych. Areną zmagań Ogólnopolskich Regat Żeglarskich o Puchar Prezesa PZŻ było Jezioro Ryńskie. Impreza była jednym z wydarzeń, które odbyły się w ramach jubileuszu 95-lecia Polskiego Związku Żeglarskiego.

Data i miejsce przyszłorocznej edycji nie są jeszcze znane. Jednak organizatorzy lokalnych regat już mogą zgłaszać swoje załogi. Wypełnione formularze zgłoszeniowe należy przesyłać do wiceprezesa PZŻ do spraw śródlądowych, Jarosława Bazylko (j.bazylko@pya.org.pl lub jaroslaw.bazylko@ppjk.pl).

Głównym organizatorem jest Polski Związek Żeglarski, reprezentowany przez Komisję Żeglarstwa Śródlądowego PZŻ, który zapewnia jachty dla zawodników. Dzięki temu każda załoga ma wyrównane szanse. O wyniku natomiast w głównej mierze będą decydować umiejętności i taktyka, a nie sprzęt. W tym roku trzyosobowe załogi rywalizowały na jednostkach Antila 24.

Regaty mają na celu między innymi pokazanie w jednej, wspólnej imprezie wysiłku i pasji wielu żeglarzy, którzy na przestrzeni całego roku ścigają się w wielu imprezach i na jachtach różnych klas na terenie całego kraju.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ