< Powrót
31
maja 2016
Tekst:
dol
Zdjęcie:
DRMG

Będzie most zwodzony przez Motławę

Trwają przygotowania do budowy kładki mającej połączyć gdańskie Główne Miasto z wyspą Ołowianką. Władze miasta podpisały kilka dni temu umowę o realizacji zadania z Przedsiębiorstwem Usług Technicznych INTERCOR z Zawiercia.

Firma przejęła już plac budowy i przygotowuje zaplecze inwestycji, która ruszy pod koniec lipca. Kładka ma być gotowa w czerwcu 2017 r., a jej przewidywany koszt wyniesie 7,65 mln. zł. Przeprawa w okolicy ul. Grodzkiej ma za zadanie skomunikować Główne Miasto z wyspą Ołowianką oraz zapewnić łatwiejszy dostęp do instytucji kultury w tej części miasta.

Plany budowy kładki wzbudziły kontrowersje w lokalnym środowisku żeglarskim. Część żeglarzy jest zdania, że jej powstanie utrudni poruszanie się jednostek w rejonie znajdującej się niedaleko Mariny Gdańsk.

Przeprawa ma być zwodzona, a w sezonie letnim otwierana i zamykana według określonego grafiku. Ruch jednostek na rzece będzie musiał zostać dostosowany do tego terminarza. Poza sezonem kładka będzie otwierana rzadziej. Być może dostępna będzie funkcja otwierania kładki na żądanie, bezpośrednio przed zbliżającą się jednostką.

To niejedyna przeprawa na Motławie, która połączy stały ląd z wyspą. Kilkadziesiąt metrów dalej, w październiku ma rozpocząć się budowa kładki obrotowej łączącej Długie Pobrzeże z Wyspą Spichrzów.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ