< Powrót
28
maja 2015
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Komandor SKŻ Piotr Hlavaty (z lewej) i Maks Wójcik.

Będzie się działo w SKŻ

Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Polski i Puchar Europy – to tylko cześć imprez organizowanych w najbliższym czasie przez SKŻ Ergo-Hestia Sopot.

Wczoraj, 27 maja w Sopockim Klubie Żeglarskim Ergo-Hestia odbyła się konferencja prasowa zapowiadająca najbliższe wydarzenia organizowane przez klub. Obecny był komandor SKŻ Ergo Hestia Piotr Hlavaty oraz wielokrotny medalista w klasie Raceboard Maksymilian Wójcik.

Sezon imprez rozpocznie się programem dla najmłodszych. W sobotę 30 maja klub zaprasza dzieci i dorosłych z okazji Dnia Dziecka. Na plaży przy SKŻ na gości czekają: miasteczko żeglarskie, warsztaty kulinarne, przejazdy quadami, ścianka wspinaczkowa,  pokazy ratownictwa wodnego WOPR, prezentacja sprzętu ratowniczego oraz konkursy i zabawy. Wśród atrakcji będzie także również zejście na wodę  najmłodszych deskarzy z programu edukacyjnego ENERGA Sailing.

Od 5 czerwca akwen sopocki zapełni się żaglami. W dniach 5-7 czerwca odbędzie się kolejna edycja Pucharu Prezydenta Sopotu, w ramach którego zawodnicy będą walczyć o tytuł międzynarodowego mistrza Polski w klasie Formuła Windsurfing oraz zwycięstwo w Pucharze Europy klasy Moth. Rywalizacja odbędzie się również w klasach RS:X, RS:X Junior, Raceboard oraz Techno 293. W juniorskiej klasie Techno 293 regaty te będą klasyfikacją do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

Po dniu przerwy, 8 czerwca, w ramach Pucharu Prezesa Grupy Ergo Hestia, rozpoczną się regaty Mistrzostw Świata w klasie Raceboard, które potrwają do 13 czerwca. W trakcie wyścigów zawodnicy będą wyposażeni w nadajniki i prowadzony będzie tracking, tak więc regaty będzie można śledzić online. Reprezentujący barwy Sopockiego Klubu Żeglarskiego Maksymilian Wójcik będzie walczył o odzyskanie tytułu mistrza świata, który stracił w ubiegłym roku na rzecz Hiszpana Ivana Pastora. Na konferencji Maks powiedział:

– Rywalizacja będzie ostra, zarówno ze strony zawodników zagranicznych, jak i polskich, np. Pawła Gardasiewicza – ubiegłorocznego mistrza europy. Jednak czuję się pewnie – jestem doskonale przygotowany, mam nowy, sprawdzony sprzęt i wsparcie klubu oraz ekipy, z którą na co dzień trenuję. Czuję się bezpiecznie.

– Wierzymy, że Maks wygra te regaty – skomentował komandor klubu SKŻ Ergo-Hestia Piotr Hlavaty. – Jest dobrze przygotowany i co ważne, będzie na swoim akwenie.

W regatach organizowanych w pierwszej połowie czerwca przez SKŻ Ergo-Hestia weźmie udział ponad 200 zawodników z całego świata. Organizatorzy zapowiadają emocjonującą rywalizację. Planowane jest rozegranie kilkunastu widowiskowych wyścigów dla każdej z klas. Trasa regat ustawiona będzie przy sopockim molo, tak więc wyścigi będą doskonale widoczna dla kibiców. Wszystkie informacje, tracking Mistrzostw Świata oraz wyniki regat zamieszczone będą na stronie klubu: www.skz.sopot.pl.

Partnerzy: Ergo Hestia, miasto Sopot, Pomorski Związek Żeglarski

Partnerzy medialni: Dziennik Bałtycki, Radio Gdańsk, Prestiż, Trójmiasto.pl, Żagle, W Ślizgu

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ