< Powrót
31
sierpnia 2019
Tekst:
UKS Navigo Sopot
Zdjęcie:
UKS Navigo Sopot
Od lewej: Dave Shaw, Mischa Heemskerk, Tymoteusz Bendyk.

Bendyk trzeci na mistrzostwach świata

W zakończonych wczoraj 30 sierpnia mistrzostwach świata katamaranów klasy A Tymoteusz Bendyk z UKS Navigo Sopot wywalczył brązowy medal.

Mistrzostwa świata katamaranów klasy A odbywały się od 25 do 30 sierpnia w Weymouth w Wielkiej Brytanii. W regatach wzięło udział 88 zawodników – 64 zawodników we flocie foiling (katamarany latające) i 24 w flocie classic (nielatające).

Polacy startowali na katamaranach latających. Odbyło się 12 wyścigów w zróżnicowanych warunkach wiatrowych – od kilku do 20 węzłów. Polscy zawodnicy zajęli bardzo dobre miejsca. Tymoteusz Bendyk wywalczył 3 miejsce, Jakub Surowiec – 5, Maciej Żarnowski – 7 i Jacek Noetzel 11 miejsce. Wszyscy reprezentują UKS Navigo Sopot.

Ponadto Jacek Noetzel zdobył pierwsze miejsce w kategorii Grand Masters, a Andrzej Senkus (UKS NAVIGO Sopot) był najlepszy w kategorii JUNIORS. Dzielnie reprezentowali Polskę także: Michał Korneszczuk (Yacht Club Gdańsk), Marcin Kamiński (UKS Navigo Sopot), Jarosław Bętkowski (RJKP Poznań) i najmłodszy nasz reprezentant – Maciej Trocha (UKS Navigo Sopot).

Regaty wygrał bezkonkurencyjnie zawodnik z Holandii – Mischa Heemskerk, a drugie miejsce zdobył Dave Shaw z Nowej Zelandii, który całe lato trenował z polskimi zawodnikami w Sopocie w klubie UKS NAVIGO.

Wyniki (Foiling Fleet)

PODZIEL SIĘ OPINIĄ