< Powrót
19
listopada 2018
Tekst:
Leopold Naskręt, CEN, ODN
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
mistrzami nawigacji

Bezpłatne seminarium: Jak pracować z przyszłymi mistrzami nawigacji?

Pomorski Związek  Żeglarski i Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku zapraszają nauczycieli matematyki, przyrody, geografii, fizyki i innych przedmiotów, ze szkół podstawowych województwa pomorskiego, zainteresowanych tematyką szkolenia, na seminarium pt. „Jak pracować z przyszłymi mistrzami nawigacji?”.

Uczestnicy podczas spotkania zapoznają się z ofertą warsztatów dla nauczycieli i uczniów pod nazwą „Interdyscyplinarne zabawy nawigacyjne na mapie morskiej” oraz formułą Pomorskiego Konkursu o Tytuł Mistrza Nawigacji.

Seminarium ma na celu zaznajomienie nauczycieli z podstawami nawigacji, czytaniem mapy morskiej, wyznaczaniem kursów i pozycji geograficznych, wypełnianiem dziennika nawigacyjnego, posługiwaniem się trójkątami nawigacyjnymi i cyrklem nawigacyjnym, stosowaniem morskich jednostek miary i zasadami prowadzenia ćwiczeń nawigacyjnych z uczniami biorącymi udział w warsztatach.

Zajęcia poprowadzą nauczyciele i instruktorzy  żeglarstwa Pomorskiej Szkoły Żeglarstwa i Edukacji Morskiej w Gdyni, w siedzibie szkoły, przy ul. Chwaszczyńskiej 172. Seminarium jest bezpłatne.

Termin spotkania to 27 listopada (wtorek), w godzinach 11-13.30. W przypadku dużego zainteresowania warsztatami, zostaną uruchomione kolejne edycje w dodatkowych terminach.

Rejestracja

PODZIEL SIĘ OPINIĄ