< Powrót
26
sierpnia 2019
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Andrzej Mielicki
regaty o Puchar Rektorów
Regaty o Puchar Rektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego.

Bezwietrzne regaty o Puchar Rektorów

W niedzielę 25 sierpnia zakończyły się regaty o Puchar Rektorów Uniwersytetu Morskiego w Gdyni i Kaliningradzkiego Państwowego Uniwersytetu Technicznego. Spośród polskich jachtów najlepiej spisał się „Almak” ze sternikiem Andrzejem Mielickim.

W regatach organizowanych przez Uniwersytet Morski w Gdyni, Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny – Bałtycką Akademię Rybołówstwa Morskiego w Kaliningradzie i Yacht Club Ost-West z Kaliningradu wystartowało 12 jachtów, w tym 3 polskie.

Zawody składały się z trzech etapów: Pucharu Daru Młodzieży, Pucharu Kruzenszterna i Pucharu Siedova, a jednostki rywalizowały w klasie KWR.

W grupie 1 zwyciężył jacht „Argentina” Dmitrija Gawrilowa, drugi był „Mohito” Andrieja Niciporenko, trzecia „Arktika” Wiktora Skorotskiego, a czwarty „Odissey” Aleksandra Saranewicza.

W grupie 2 najlepsza była „Antila” Alberta Utenkowa, która wyprzedziła „Afroditę” Igora Bagrowa i „Almaka” Andrzeja Mielickiego (Centrum Szkoleniowo-Treningowe Uniwersytetu Morskiego w Gdyni). Czwarty był „Rodluvan” ze sternikiem Przemysławem Dębińskim (Jachtklub Stoczni Gdańskiej), a piąty „Allie” z Leopoldem Naskrętem (Jachtklub Morski „Roda” Gdynia).

Uczestnicy regat.
Fot. Leopold Naskręt

– Cieszę się z zajęcia trzeciego miejsca – mówi Andrzej Mielicki. – Regaty były udane, a atmosfera bardzo przyjemna. Niestety, warunki pogodowe fatalne – Bałtyk był jak lustro. Wiatru szukaliśmy przez całą sobotę, dopiero wieczorem koło Bałtijska udało nam się przeprowadzić jeden wyścig.

W grupie 3 pierwsze miejsce zajął jacht „Vera” Michaiła Muljarisa, druga była „Vega” Sergieja Zhadobko, a trzecia „Nika” Aleksieja Dorofiewa.

Organizatorami regat są Uniwersytet Morski w Gdyni i Kaliningradzki Państwowy Uniwersytet Techniczny – Bałtycka Akademia Rybołówstwa Morskiego w Kaliningradzie i Yacht Club Ost-West z Kaliningradu. Partnerami regat są Konsulat Generalny Rzeczpospolitej Polski w Kaliningradzie, Konsulat Generalny Federacji Rosji w Gdańsku, Urząd Miasta Hel, Urząd Miasta Bałtijsk, Pomorski Związek Żeglarski, Kaliningradzka Obwodowa Federacja Żeglarska oraz Centrum Kształcenia Praktyka Morska miasta Moskwy – oficjalny partner STS Kruzensztern i STS Siedov. Puchar Rektorów wchodzi w skład Pucharu Bałtyku Południowego.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ