mat. organizatorów
S. Turkot
Zwycięska załoga na jachcie dowodzonym przez Patryka Zbroję.

Błękitna Wstęga Jeziora Dąbie po raz trzeci dla „Tomahawk TeamBAKISTA”

W sobotę 3 października na wodach Jeziora Dąbie w Szczecinie odbył się 67. wyścig o „Błękitną Wstęgę Jeziora Dąbie” i tytuł najszybszego jachtu. W regatach brało udział 50 jednostek polskich i niemieckich.

Trasa ustawiona na Jeziorze Dąbie miała kształt trójkąta, z metą u ujścia Regalicy. Jednak z uwagi na gęstą mgłę i brak wiatru, start do wyścigu został odroczony o niemal godzinę. Warunki na trasie były bardzo trudne. Żeglarze musieli zmagać się przede wszystkim z bardzo nierównym wiatrem, którego siła malała nieraz do 0.

Główną nagrodę – Błękitną Wstęgę i historyczny, przechodni puchar „Kuriera Szczecińskiego” zdobył trzeci raz z rzędu jacht „Tomahawk TeamBAKISTA” dowodzony przez Patryka Zbroję.

W składzie załogi żeglowali: Krzysztof Beltrani, Maciej Gonerko, Adam Laskowski, Artur Jączkowski i Remigiusz Zgrych.

Drugie miejsce zajął jacht „Sepułka” dowodzony przez Michała Jabłońskiego, trzecie „Master3” dowodzony przez Bogdana Września.