< Powrót
12
sierpnia 2015
Tekst:
opr. EG
Zdjęcie:
www.wodomaniak.pl

Błękitna Wstęga Zalewu Wiślanego oraz Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej

Kolejne regaty zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego – Błękitna Wstęga Zalewu Wiślanego – zostaną rozegrane na wodach Zalewu Wiślanego, z portu jachtowego w Krynicy Morskiej, w dniach 14-16 czerwca 2015 roku.

Do regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego zostaną dopuszczone wszystkie jachty żaglowe zdolne do samodzielnej i bezpiecznej żeglugi. Organizator planuje rozegranie jednego długiego wyścigu.

Natomiast w klasyfikacji o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej mogą brać udział jachty kabinowe: mieczowe, balastowo-mieczowe i balastowe posiadające aktualne świadectwo KWR.

Organizator przewiduje utworzenie trzech grup startowych, podzielonych według wartości przelicznika KWR.

Warunkiem rozegrania wyścigów w każdej grupie jest zgłoszenie przynajmniej 5 jachtów. W przypadku gdy liczba jachtów będzie mniejsza, grupy zostaną połączone. Lista startowa wraz z podziałem na grupy zostanie podana do wiadomości sterników 15 sierpnia o godz. 10.

Start planowany jest dla wszystkich grup jednocześnie – 15 sierpnia o godz. 11 na redzie portu Krynica Morska. Ustawiony będzie pomiędzy statkiem Komisji Regatowej a żółtą pławą pneumatyczną, w kierunku na wiatr. Niedziela 16 sierpnia 2015 roku jest dniem rezerwowym.

Trasa regat, jednakowa dla wszystkich startujących grup, zostanie wyznaczona po pławach nawigacyjnych Zalewu Wiślanego, w zależności od siły i kierunku wiatru.

Zakończenie regat, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz losowanie drobnych upominków planowane jest na 15 sierpnia o godz. 18 w Porcie Jachtowym w Krynicy Morskiej.

Nagrodą główną będzie puchar dla bezwzględnie najszybszego zdobywcy Błękitnej Wstęgi. Przewidziane są także puchary dla pierwszych trzech miejsc w każdej grupie KWR.

Organizatorami regat są: burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, Pętla Żuławska Sp. z o.o. – Michał Górski, „Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg” oraz Jachtklub Elbląg Sp. z o.o.

Strona organizatora: http://www.jachtklub.elblag.pl/

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ