< Powrót
17
sierpnia 2017
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Wodomaniak

Błękitna Wstęga Zalewu Wiślanego oraz Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej 2017

Kolejne wyścigi zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego – Błękitna Wstęga Zalewu Wiślanego – zostaną rozegrane w dniach 18-20 sierpnia. Miejscem regat jest port jachtowy w Krynicy Morskiej, a zawody odbędą się na wodach Zalewu Wiślanego. Organizator planuje rozegranie jednego długiego wyścigu.

Do Regat o Błękitną Wstęgę Zalewu Wiślanego zostaną dopuszczone wszystkie jachty żaglowe zdolne do samodzielnej i bezpiecznej żeglugi. Natomiast w klasyfikacji Regat o Puchar Burmistrza Krynicy Morskiej mogą brać udział jachty kabinowe: mieczowe, balastowo-mieczowe i balastowe posiadające aktualne świadectwo KWR.

Organizator przewiduje utworzenie trzech grup startowych, podzielonych według wartości prze-licznika KWR. Warunkiem rozegrania regat w każdej grupie jest zgłoszenie przynajmniej pięciu jachtów. W przypadku gdy liczba ta będzie mniejsza niż pięć, grupy zostaną połączone.

Biuro Regat zostanie zorganizowane w porcie jachtowym w Krynicy Morskiej i czynne będzie w sobotę, 19 sierpnia w godzinach 8-10. Start do wyścigu odbędzie się tego samego dnia, o 11.30, na redzie portu Krynica Morska – dla wszystkich grup jednocześnie. Ustawiony będzie pomiędzy statkiem Komisji Regatowej a żółtą pławą pneumatyczną w kierunku na wiatr. Niedziela, 20 sierpnia jest dniem rezerwowym.

Trasa regat zostanie wyznaczona po pławach nawigacyjnych Zalewu Wiślanego w zależności od siły i kierunku wiatru. Będzie jednakowa dla wszystkich startujących grup.

Zakończenie zawodów, ogłoszenie wyników, wręczenie pucharów oraz losowanie drobnych upominków planowane jest na dzień 19 sierpnia o godzinie 18 w Porcie Jachtowym w Krynicy Morskiej. Nagrodą główną będzie puchar dla bezwzględnie najszybszego – zdobywcy Błękitnej Wstęgi. Przewidziane są także puchary dla pierwszych trzech miejsc w każdej grupie KWR.

Organizatorami regat są: burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat oraz Pętla Żuławska sp. z o.o. – Michał Górski.

Zawiadomienie

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła