< Powrót
28
września 2022
Tekst:
Tomasz Falba
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Zatoki Gdańskiej

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej już w sobotę

Wciąż można zapisać się do udziału w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej. Tego nie można przegapić!

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej odbędzie się w tym roku już po raz siedemdziesiąty pierwszy. Przez te wszystkie lata stała się jesiennym klasykiem rozgrywanym w formule australijskiej (kto pierwszy, ten lepszy) na zakończenie sezonu żeglarskiego nad Zatoką Gdańską.

Ta impreza to nie tylko regaty, ale również spotkanie środowiska żeglarskiego. Zwykle bierze w nim udział kilkuset zawodników na stu jachtach. Czy tak będzie tym razem?

– Mam nadzieję. W tej chwili na liście startowej mamy 40 jachtów, ale jak co roku najwięcej zapisów dokonuje się w ciągu ostatnich trzech dni przed regatami na pewno więc ilość będzie większa – mówi  Jarosław Kukliński komandor Yacht Klubu Stal Gdynia, który jest organizatorem Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. – Cały czas można się jeszcze zapisywać. Serdecznie zapraszamy tych, którzy tego jeszcze nie zrobili.

Przypomnijmy, że rywalizacja na wodzie odbywać się będzie w pięciu grupach: I grupa – jachty o długości ponad 12 metrów, II grupa – jachty o długości od 9 do 12 metrów, III grupa – jachty o długości do 9 metrów, IV grupa – wielokadłubowce i V grupa – jachty mieczowe.

Imię i nazwisko zwycięzcy regat, którym zostanie sternik pierwszego jachtu na mecie, wyhaftowane zostanie na pamiątkowej wstędze. Zaś ostatni jacht, który przetnie linię mety (o co nieraz toczy się równie zacięta rywalizacja co o zwycięstwo w całych regatach) otrzyma osławioną Czerwoną Latarnią Zatoki Gdańskiej.

71. Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej wystartuje w Gdyni w sobotę 1 października o godz. 11. O 15.30 w namiocie przy siedzibie Yacht Klubu Stal rozpocznie się natomiast Sailors Party dla uczestników regat. Ogłoszenie wyników i rozdanie nagród zaplanowane zostały na godz. 18.

Organizatorem Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej jest Yacht Klub Stal Gdynia, partnerem Pomorski Związek Żeglarski, a patronem medialnym nasz portal.

Strona regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
1

PODZIEL SIĘ OPINIĄ