< Powrót
23
sierpnia 2023
Tekst:
tef
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej w 2022 r.

Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej zaprasza!

Właśnie ruszyły zapisy do Błękitnej Wstęgi Zatoki Gdańskiej. Regaty odbędą się 7 października już po raz siedemdziesiąty drugi.

Tej imprezy nie trzeba przedstawiać chyba nikomu. Po raz pierwszy została zorganizowana w 1952 r. i od tego czasu stała się jednym z najsłynniejszych żeglarskich wydarzeń nad Zatoką Gdańską.

Co roku w Błękitnej Wstędze Zatoki Gdańskiej, której organizatorem jest Yacht Klub Stal Gdynia, bierze udział ponad setka jachtów. Zapewne będzie tak i tym razem, bo regaty te mają ragę nieoficjalnego zakończenia trójmiejskiego sezonu żeglarskiego.

Przypomnijmy tylko dla porządku, że Błękitna Wstęga Zatoki Gdańskiej odbywa się w pięciu grupach (w zależności od długości jachtów) w tzw. formule australijskiej, czyli na zasadzie kto pierwszy, ten lepszy.

Zwycięzcą regat, którego imię i nazwisko zostanie, wyhaftowane na pamiątkowej wstędze, zostanie sternik pierwszego jachtu na mecie. Czerwoną Latarnią Zatoki Gdańskiej nagrodzony natomiast tradycyjnie będzie ostatni jacht, który przetnie linię mety.

Regaty wystartują o godz. 11, Sailors Party przewidziane jest na godz. 15.30 a ogłoszenie wyników nastąpi o godz. 18 w namiocie na terenie Yacht Klubu Stal Gdynia.

Zawiadomienie o regatach i formularz zgłoszeniowy

Strona regat

Facebook regat

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ