< Powrót
31
stycznia 2018
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
boatex.pl

Boatex 2018 – kurs na Poznań

W dniach 9-11 lutego odbędzie się w Poznaniu czwarta już edycja Targów Sprzętu Pływającego i Sportów Wodnych  BOATEX. Wydarzenie kierowane do wszystkich miłośników aktywnego spędzania czasu nad wodą, zarówno tych doświadczonych, z wieloletnim stażem i ogromną wiedzą, jak i tych, którzy dopiero rozpoczynają przygodę z rekreacją na wodzie.

Targi BOATEX co roku stanowią zapowiedź nowego sezonu żeglarskiego i są doskonałą okazją, żeby się do niego przygotować. Na halach targowych zostaną „zacumowane” łodzie motorowe i żaglowe. Pojawią się także skutery wodne, szeroki wybór kajaków i pontonów, a także oferta  odzieży sportowej, wyposażenia oraz akcesoriów żeglarskich i motorowodnych.

Targi to również tętniąca życie scena żeglarska, na której w roli głównej wystąpią doświadczeni podróżnicy opowiadający o swoich morskich wyprawach. W tym roku zwiedzający zostaną zabrani między innymi w podróż po Karaibach, wodach Grecji oraz Pętlą Berlińską. Wszystko za sprawą spotkań z tak doświadczonymi żeglarzami jak Michał Klawiński, Piotr Kasperaszek i Przemysław Szymański. Będzie można również zaczerpnąć wiedzy z zakresu bezpiecznych ustawień nawigacji. W tej dziedzinie, w roli eksperta wystąpi kapitan Grzegorz Pawlak.

Wśród targowych atrakcji nie zabraknie niezwykłych historii, którymi żyje żeglarski świat. Jedną z nich jest projekt powtórnego zwodowania i powrotu do cywilizacji jachtu „Polonus”, który  2014 r. uległ wypadkowi na Antarktydzie. Wydawało się, że na zawsze pozostanie w krainie lodu. Stało się inaczej. O przebiegu trzymiesięcznej akcji ratunkowej, powrocie do Ameryki Południowej w rejsie przez Drake Passage i realnym zagrożeniu, jakie towarzyszyło tej spektakularnej akcji, opowie Tomasz Sosin, podczas prelekcji „Polarne wwodowstapienie”. Gośćmi targów będą również kpt. Witek Małecki – uczestnik samotnych regat po Bałtyku oraz kpt. Marcin Koc, który opowie o regatach Planet Baltic Cup, które są nową inicjatywą żeglarską na polskim wybrzeżu.

Będzie można również posłuchać o najważniejszych projektach Poznania na rzecz poprawy atrakcyjności terenów nadrzecznych. Intensywne działania w tym zakresie trwają od kilku lat. Do najważniejszych projektów nadrzecznych zaliczają się: budowa przystani jachtowej, budowa przystani nurtowej, budowa kładki berdychowskiej i „Wartostrada”. Ponadto miasto realizuje wiele inwestycji podnoszących jakość terenów nadrzecznych, w tym remonty schodów i doprowadzenie przyłączy infrastruktury technicznej. Efektem tych prac jest coraz większa popularność tych terenów. O tym co udało się już zrobić i planach na przyszłość opowie Szymon Błażek – kierownik oddziału ds. projektów w Wydziale Gospodarki Nieruchomościami, koordynator projektów nadrzecznych.

Targi BOATEX to z pewnością wydarzenie niezwykle przyjazne wodniakom. Doświadczeni żeglarze odnajdą tu nowe możliwości do realizacji swoich rejsów marzeń. Amatorzy z kolei będą mogli skorzystać z inspiracji  i wiedzy, jaką dzielić się będą zaproszeni przez organizatorów goście i wystawcy. Czy warto w lutym obrać kurs na Poznań? Zdecydowanie TAK!

BOATEX odbywa się równolegle z największymi w Polsce Targami Wędkarskim RYBOMANIA, Targami Regionów i Produktów Turystycznych TOUR SALON, Tragami Myślistwa i Strzelectwa KNIEJE oraz Targami Militarnymi, Outdooru i Strzelectwa SURVIVAL FORCE EXPO.

Na wszystkie wydarzenia obowiązuje jeden bilet.

Więcej informacji: www.boatex.pl

PODZIEL SIĘ OPINIĄ