< Powrót
10
listopada 2017
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Targi Boatshow

Boatshow 2017: dużo premier

Nowe polskie stocznie jachtowe zadebiutują na krajowym rynku podczas 19. edycji Targów Żeglarstwa i Sportów Wodnych  Boatshow, które odbędą się w Łodzi w dniach 17 – 19 listopada. Pokażą premierowo m.in. drewniany jacht motorowy White Eagle, katamaran Navigathor 26, żaglowy SEN 749, bolid wodny Gokart 3 Bros oraz najmniejszy jacht regatowy na świecie – mini 230.

– Tegoroczna edycja Boatshow zgromadzi 134 wystawców, a wśród nich szczególnie szeroko reprezentowani będą producenci jachtów motorowych oraz twórcy popularnych na śródlądziu żaglówek – zapowiada Grzegorz Wiśniewski z firmy Interservis, która organizuje targi.

Jak co roku, miłośnicy sportów wodnych będą mogli poznać ofertę producentów i dystrybutorów osprzętu i elektroniki jachtowej, kupić odzież sportową oraz dowiedzieć się o propozycjach firm czarterowych i szkoleniowych. Nie zabraknie atrakcji dla amatorów kajakarstwa i turystyki wodnej. Armatorzy będą prowadzić zapisy na rejsy luksusowymi jachtami w najodleglejsze zakątki świata, przedstawią także oferty wodnego wypoczynku w kraju.

Jachty Boatshow

Boatshow 2017 to w głównej mierze wystawa ponad 100 konstrukcji pływających, obejmująca luksusowe łodzie motorowe, pełnomorskie jachty żaglowe, housboaty oraz jachty do turystyki śródlądowej. Odwiedzający targi będą mogli zobaczyć jachty z największych stoczni na świecie oraz modele produkowane od lat w naszym kraju.

– Targi to zawsze odzwierciedlenie trendów w całej branży i dlatego w tym roku spodziewamy się wielu housobtów i jachtów spacerowych – mówi Grzegorz Wiśniewski. – Będą to między innymi premierowe Stilo 30 oraz jeszcze nigdzie nie pokazywany tramwaj wodny ze stoczni Argo Yacht. Cieszymy się, że podczas Boatshow obecne będą także stocznie Delphia Yachts i Balt Yacht.

Organizatorzy zapowiadają, że na stoiskach znajdzie się oferta łodzi dla wędkujących oraz uprawiających różnego rodzaju sporty wodne. Wśród propozycji dla żeglarzy będą prezentacje niemal wszystkich polskich jachtów, które projektowane są z myślą o żegludze śródlądowej i przybrzeżnej. Wśród żeglarskich premier na sezon 2018 znajdą się dwa nowe jachty Viko (Viko S21 GT oraz Viko S26).

Strefa Marin

Po raz pierwszy podczas Boatshow zorganizowana zostanie Specjalna Strefa Marin. Będzie to miejsce prezentacji kilkudziesięciu najlepszych w Polsce marin  i portów. Zwiedzający będą mogli porozmawiać z ich właścicielami oraz dowiedzieć się, jakie usługi oferują. Obecni będą także przedstawiciele najpopularniejszych polskich regionów związanych z wodnym wypoczynkiem, czyli Mazur oraz Pomorza Zachodniego.

Bezpłatne szkolenia i warsztaty

Podczas targów zaplanowano kilkadziesiąt wydarzeń towarzyszących. Będą to spotkania ze znanymi żeglarzami, konstruktorami oraz ekspertami z różnych dziedzin. O niebezpiecznych wypadkach nad wodą oraz radzeniu sobie w trudnych sytuacjach opowiadać będą eksperci Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Będzie także mowa o tradycyjnej nawigacji i meteorologii. Wszyscy chętni będą mogli wziąć udział w szkoleniu dla radiooperatorów  oraz wykładach poświęconych trymowaniu żagli i etykiecie na wodzie. Zaproszeni eksperci udzielą bezpłatnych porad zawodowym skipperom i kapitanom. Poruszane będą między innymi zagadnienia prawne dotyczące używania szkoleniowych jachtów morskich, tematy dotyczące relacji kapitan – załoga oraz odszkodowań za wypadki podczas regat.

Spotkania i prezentacje

Otwarta dyskusja z prezesem Polskiego Związku Żeglarskiego, opowieści o wymagających rejsach morskich po Bałtyku oraz prezentacja pierwszej damskiej polskiej drużyny regatowej – to tylko niektóre ze spotkań, jakie znalazły się w programie tegorocznej edycji Boatshow. O swojej „arktycznej rozgrzewce” będzie opowiadał kapitan Michał Palczyńsk – żeglarz, który właśnie wrócił z pięciomiesięcznego rejsu po Morzu Norweskim i w ten sposób przygotowywał się do samotnej wyprawy dookoła świata. Mowa będzie także o roli żeglarstwa w terapii dla osób chorych onkologicznie oraz żeglowaniu po polskich rzekach.

Godziny otwarcia targów:
17 i 18 listopada: 10.00-18.00
19 listopada: 10.00-16.00

Program

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła