< Powrót
12
lutego 2020
Tekst:
Flota Polska DN
Zdjęcie:
IDNIYRA Europe
Zakrzewski

Bojerowe Mistrzostwa Świata 2020: Polacy na prowadzeniu!

Łukasz Zakrzewski utrzymał prowadzenie, Karol Jabłoński awansował na drugie  miejsce Bojerowych Mistrzostw Świata w klasie DN.

Wtorek 11 lutego był drugim dniem rozgrywanych na tafli jeziora Orsasjön w Szwecji Mistrzostw Świata w bojerowej klasie DN. Pomimo relatywnie słabego wiatru, wiejącego z siłą 3 – 4,5 m/s, komisji regatowej udało się przeprowadzić po 2 wyścigi w każdej z grup. Niebo w ciągu dnia było bezchmurne, a  lód suchy ale w niektórych miejscach akwenu po wczorajszych kałużach wody pozostała  zamarznięta „tarka”, która sprawiała pewne problemy i spowalniała ślizgi.

W tych bardzo wymagających warunkach, ponownie z doskonałej strony pokazali się polscy zawodnicy żeglujący w elicie. Prowadzenie z pierwszego dnia utrzymał Łukasz Zakrzewski z MKŻ Mikołajki, kończąc poszczególne dzisiejsze wyścigi na miejscach 10 i 6.

Wielką klasę sportową  pokazał dziś nasz dwunastokrotny Mistrz Świata Karol Jabłoński z OKŻ Olsztyn, wygrywając z bardzo dużą  przewagą obydwa słabo wiatrowe biegi. Pozwoliło mu to awansować w klasyfikacji generalnej z miejsca 15 na 2.  Na miejsce trzecie spadł Rosjanin Anton Didenko a na pozycję czwartą awansował z dziesiątej Łotysz Madars Alvikis. Miejsce piąte utrzymał Wojciech Baranowski z MBSW Giżycko.

W pierwszej dziesiątce Mistrzostw klasyfikowanych jest po dwóch dniach rywalizacji w sumie 6 Polaków, gdyż miejsce 7 zajmuje Tomasz Zakrzewski, 8 Ryszard Mrozek a 9 Jarosław Radzki.

Środa, 12 lutego jest ostatnim dniem rozgrywania Mistrzostw Świata w bojerowej klasie DN. Różnice punktowe w czołowej 15 są tak niewielkie, że nic nie jest jeszcze przesądzone i walka o medale będzie toczyła się do ostatniego wyścigu. Po wtorkowej rywalizacji flota Gold ma rozegrane 4 wyścigi. Po rozegraniu kolejnego, 5 wyścigu,  nastąpi odrzucenie punktów z najgorszego z nich i wtedy nastąpią duże przetasowania w klasyfikacji.

Prognoza pogody na 12 lutego przewiduje aurę podobną do wtorkowej, niestety z jeszcze słabszym wiatrem.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ