< Powrót
23
stycznia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
arch. Karola Jabłońskiego
Karol Jabłoński na regatach w Estonii w 2015 r.

Bojerowe mistrzostwa świata z problemami

Obrońca tytułu mistrza świata Karol Jabłoński (Olsztyński Klub Żeglarski), srebrny medalista ubiegłorocznych mistrzostw świata Michał Burczyński (KS AZS UMW Olsztyn) i piąty przed rokiem Tomasz Zakrzewski (Mazurski Klub Żeglarski Mikołajki) będą reprezentować Polskę na rozpoczynających się w poniedziałek 23 stycznia Mistrzostwach Świata i Ameryki Północnej w bojerowej klasie DN.

Początek amerykańskich mistrzostw zaplanowano na niedzielę, 22 stycznia na jeziorze Michigan. Jednak ze względu na kiepskie warunki atmosferyczne, brak wiatru i słaby lód, organizatorzy zdecydowali się przenieść miejsce rozgrywania zawodów o kilkaset kilometrów na północ, na jezioro Kegonsa i przełożyć starty na poniedziałek.

Wszystko wskazuje na to, że będzie to jedyny dzień wyścigów. We wtorek zapowiada się wiatr tak słaby, że ściganie się na lodzie nie będzie w ogóle możliwe. Aby mistrzostwa były uznane za ważne, muszą zostać rozegrane przynajmniej trzy z zaplanowanych siedmiu biegów. 

Karol Jabłoński ma szansę w tych zawodach nie tylko obronić ubiegłoroczny tytuł, ale i zdobyć mistrzostwo po raz czwarty z rzędu i jedenasty w ogóle. 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ