< Powrót
7
czerwca 2015
Tekst:
mat. organizatorów
Zdjęcie:
Robert Hajduk

Brąz Mistrzostw Europy w St. Petersburgu dla Energa Yacht Racing

Przemysław Tarnacki wraz z załogą Energa Yacht Racing wywalczył brązowy medal Mistrzostw Europy w zakończonych właśnie regatach Sails of White Nights w St. Petersburgu.

Spektakularne regaty Sails of White Nights od czwartku rozgrywane były centrum Sankt Petersburga w tle zabytkowego Ermitażu, Newskiego Prospektu czy Twierdzy Pietropawłowskiej na rzece Newa. Oprócz załogi Tarnackiego na starcie pojawiło się 9 załóg z Rosji, Szwecji, Włoch, Francji, Niemiec i Finlandii.

Energa Yacht Racing zakończyła rundę „każdy z każdym”, tzw. Round Robin z kompletem zwycięstw, dzięki czemu awansowała bezpośrednio do półfinałów. Tam niestety polska załoga przegrała z wybitnie dziś żeglującym Francuzem Pierre Quirog.

Wygraną walkę o 3 miejsce  Przemysław Tarnacki stoczył z włoską załogą Valerio Galati.

– Jestem bardzo zadowolony z brązowego medalu – mówił po zakończeniu regat Przemysław Tarnacki. – Podium Mistrzostw Europy dziś wcale nie było dla nas takie oczywiste. W półfinale nie daliśmy rady świetnie żeglującym Francuzom, którym widocznie pasował porywisty wiatr i nierówny prąd na rzece. Z kolei podczas wyścigów o 3 miejsce zostaliśmy kilkukrotnie ukarani, ale na szczęście udało nam się wywrzeć presję na przeciwniku i on również otrzymał kary od arbitrów. Ostatecznie, po dniu pełnym wrażeń to my dwukrotnie przekroczyliśmy metę przed włoską załogą i upragniony medal jest nasz. 

W finałowej rozgrywce Wladimir Lipavski (Rosja) pokonał Francuza Pierre Quirog i to on został Mistrzem Europy EUROSAF w Match Racingu 2015.

Załoga Energa Yacht Racing startowała w składzie: Przemysław Tarnacki (sternik, Gdańsk), Filip Pietrzak (trymer grota, Olsztyn), Przemysław Płóciennik (trymer żagli przednich, Gdańsk). 

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ