< Powrót
4
sierpnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Tomas Moya / Sailing Energy

Buksak i Wierzbicki czwartą załogą Mistrzostw Europy w klasie 49er

W piątek 4 sierpnia w Kilonii zakończyły się Mistrzostwa Europy w klasie 49er, 49erFX i Nacra 17. Najlepiej w zawodach zaprezentowali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, którzy zajęli czwarte miejsce.

Zawodnicy KS AZS AWFiS Gdańsk przez całe mistrzostwa, które rozpoczęły się 30 lipca, prezentowali bardzo równą formę. Żeglarze na piętnaście przeprowadzonych wyścigów pięciokrotnie zajmowali miejsca w pierwszej trójce. Dzięki temu Dominikowi Buksakowi i Szymonowi Wierzbickiemu udało się zająć czwarte miejsce, ze stratą zaledwie 3,5 punktu do miejsca medalowego.

Odrobinę gorzej poszło ich klubowym kolegom, Łukaszowi Przybytkowi i Pawłowi Kołodzińskiemu, którzy pięć biegów kończyli poza pierwszą dziesiątką, a w konsekwencji zajęli siódme miejsce, oraz Przemkowi Filipowiczowi i Jackowi Nowakowi, którym przypadła dwudziesta pierwsza lokata. Mistrzostwo Europy zdobyła brytyjska załoga Dylan Fletcher-Scott i Stuart Bithell.

W czołówce klasy 49er FX zabrakło niestety polskich zawodniczek. Najlepsze – Sara Piasecka i Sandra Jankowiak (OKŻ Olsztyn) – mistrzostwa ukończyły na czterdziestej piątej pozycji. Zwyciężyła niemiecka załoga Tina Lutz i Susann Beucke.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ