< Powrót
17
czerwca 2019
Tekst:
mat. prasowe
Zdjęcie:
Rafał Czepułkowski FotoSurf
Trzy Mola

Był wiatr, była walka – rozegrano Trzy Mola 2019

W dniach 15-16 czerwca w Sopocie odbyły się Regaty Pucharu Polski Katamaranów „Trzy Mola”. Organizatorem był Uczniowski Klub Sportowy Navigo, a patronem miasto Sopot.

Ścigały się 34 załogi.  Zgodnie z planem rozegrano sześć wyścigów, po trzy każdego dnia. W sobotę 15 czerwca wiał nie za duży, stabilny wiatr od morza, ale fala w stosunku do siły wiatru była duża i miała wpływ na żeglugę. Po wyścigach uczestnicy wzięli udział w ogólnoświatowej akcji „Sailors for the Sea” i pozbierali śmieci wokół klubu i na wydmach. Na koniec wszyscy spotkali się na poczęstunku, gdzie główną atrakcją był jak zwykle grillowany łosoś z Almaru.

W niedzielę zgodnie z prognozą wiał szkwalisty wiatr od lądu. Najsilniejsze podmuchy osiągały ponad 20 węzłów. Kręcił i taktycznie były to bardzo wymagające warunki do żeglugi. Załogi musiały opanować swoje bardzo szybkie jednostki – katamarany to jedne z najszybszych jachtów. Wielu zdarzyły się wywrotki. Nie obyło się również bez awarii sprzętu. Najważniejsze jednak, że zawodnicy wrócili z wody zadowoleni. Podczas ceremonii zakończenia regat zwycięzcy otrzymali pamiątkowe statuetki, puchary i dyplomy.

Regaty „Trzy Mola” organizowane są przez Uczniowski Klub Sportowy Navigo pod patronatem miasta Sopotu oraz auspicjami Polskiego Związku Żeglarskiego. Patronat medialny objęli: magazyn W Ślizgu i portal Żeglarski.info.

Następne regaty organizowane przez klub UKS Navigo to Sopot Optimist Cup w dniach 6-7 lipca.

Wyniki:
A-Class
Hobie16
Hobie16SPI
Open Texel Rating

PODZIEL SIĘ OPINIĄ