< Powrót
4
lipca 2019
Tekst:
Dariusz Olejniczak
Zdjęcie:
mat. prasowe
Cadety

Cadety zmierzą się na Zatoce Puckiej

6 lipca w Pucku rozpoczną się Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych w klasie Cadet. Impreza potrwa do 9 lipca. To jednak nie koniec emocji związanych z rywalizacją w tej klasie, ponieważ 10 lipca młodzi zawodnicy przystąpią do zmagań w Mistrzostwach Polski w sprincie klasy Cadet.

MP Juniorów Młodszych rozgrywane są po raz pierwszy. Do tej pory rywalizacja tej kategorii wiekowej w klasie Cadet odbywała się w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży.

W obu regatach wystartują reprezentanci dwóch pomorskich klubów: UKS Lamelka Kartuzy, który wystawi 6 załóg oraz ŻUKS Stężyca, reprezentowanego przez 4 ekipy. W tym gronie znajdą się zawodnicy należący do pomorskiej wojewódzkiej kadry juniorów młodszych. To Paweł Kajeta i Tymoteusz Roszkowski (UKS Lamelka Kartuzy) oraz Marcin Jarczewski i Julia Czapiewska (ŻUKS Stężyca).

Oba duety będą liczyć się w walce o najwyższe trofea puckich zawodów. Kajeta i Roszkowski będą bronić ubiegłorocznego złota wywalczonego w sprincie. Z kolei Czapiewska i Jarczewski zwyciężyli w tegorocznych Mistrzostwach Okręgu Pomorskiego w klasyfikacji generalnej.

ZoR MP Juniorów Młodszych
ZoR MP w sprincie

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ