< Powrót
31
października 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
World Sailing
Żeglarzami roku
Od lewej: reprezentant firmy Rolex Lionel Schurch, Marie Riou, Carolijn Brouwer, Pavlos Kontides i prezydent federacji World Sailing Kim Andersen.

Carolijn Brouwer i Marie Riou oraz Pavlos Kontides Żeglarzami Roku 2018

Poznaliśmy tegorocznych zdobywców nagród federacji World Sailing. Żeglarzami Roku na gali w Sarasocie ogłoszeni zostali Carolijn Brouwer i Marie Riou oraz Pavlos Kontides.

We wtorek 30 października na gali federacji World Sailing w Sarasocie w Stanach Zjednoczonych wręczono najważniejsze żeglarskie wyróżnienia. Żeglarkami Roku 2018 zostały Holenderka Carolijn Brouwer i Francuzka Marie Riou – pierwsze kobiety, które zwyciężyły w oceanicznych regatach Volvo Ocena Race. Żeglarzem Roku 2018 z kolei Cypryjczyk Pavlos Kontides, pierwszy medalista olimpijski w tym kraju i zwycięzca Żeglarskich Mistrzostw Świata w Aarhus w klasie Laser.

Nagroda The World Sailing 11th Hour Racing Sustainability Award za działania na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju powędrowała do The Corpus Christi Yacht Club w Stanach Zjednoczonych, który zorganizował tegoroczne Mistrzostwa Świata Juniorów. Zwycięzcy otrzymali specjalną biodegradowalną statuetkę zrobioną z włókna węglowego pochodzącego z łódki startującej w Pucharze Ameryki, którą poddano recyklingowi.

Nagrodę Beppe Croce Trophy, przyznawaną osobom szczególnie zaangażowanym w działalność na rzecz żeglarstwa, otrzymał Brytyjczyk Bryan Willis za wieloletnią pracę dla Royal Yachting Association i federacji World Sailing.

Załogą Roku 2018 została Dongfeng Race Team, która zwyciężyła w oceanicznych regatach Volvo Ocean Race. W skład załogi wchodziły Carolijn Brouwer i Marie Riou, czyli Żeglarki Roku.

„Ran VII” został ogłoszony Jachtem Roku. Jest to pionierska jednostka, którą wyróżnia m.in. elektryczny system prowadzenia żagli.

Z kolei nagrodę The President’s Development Award z rąk prezydenta World Sailing Kima Andersena otrzymał Włoch Massimo Dighe, który zarządza żeglarstwem paraolimpijskim.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ