< Powrót
9
marca 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
IDNIYRA Europe
Mistrzostwa świata juniorów DN i Ice-Optimist
Bojery na jeziorze Kertuoja.

Laura Banach i Cezary Sternicki z medalami mistrzostw świata juniorów w klasie DN

Laura Banach zajęła drugie miejsce, a Cezary Sternicki trzecie w zakończonych w środę 8 marca mistrzostwach świata juniorów klasy DN i Ice-Optimist. Ze względu na spodziewany duży opad śniegu na Litwie odwołano mistrzostwa Europy, które także miały być tam rozegrane.

– To bardzo dobry wynik zważywszy na to, że w Polsce nie było warunków do tego, by się dobrze przygotować do tych zawodów – powiedział nam Marek Stefaniuk, komandor Floty Polskiej DN. Te miejsca zostały wywalczone pasją, wolą walki i miłością do tego sportu przez tych młodych ludzi. Chwała im za to.

Bezapelacyjnie najlepszy w mistrzostwach świata juniorów był Szwed Oskar Svensson, który w siedmiu wyścigach tylko raz był drugi, a pozostałe wygrał.

– On już doskonale radzi sobie w gronie seniorów, to wielki talent, był poza zasięgiem – dodał Marek Stefaniuk.

Svensson wyprzedził Estończyka Rasmusa Maalinna i Polaka Cezarego Sternickiego (Giżycka Grupa Regatowa). Pozostali Polacy też spisali się nieźle, bo Mateusz Gigielewicz (Niegocin Giżycko) zajął 5. miejsce, 7. był Jakub Kamiński (Giżycka Grupa Regatowa), 8. Jakub Śliwiński (MKŻ Mikołajki), 16. pozycję zajęła Laura Banach (MKŻ Mikołajki), ale w klasyfikacji kobiet była druga, a 24. Weronika Martynowska (OKŻ Olsztyn).

W klasie Ice-Optimist triumfował Estończyk Aron Poolma przed Emmą Mią Kaar i Anni Kubjas, także z Estonii. Zawody odbywały się na litewskim jeziorze Kertuoja. Mistrzostwa Europy odwołano ze względu na intensywne opady śniegu.

Na tym samym jeziorze w dniach 18-19 marca zaplanowano mistrzostwa Polski w tych klasach.

Wyniki mistrzostw

Co myślisz o tym artykule?
+1
2
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ