< Powrót
14
marca 2023
Tekst:
Adam Mauks
Zdjęcie:
Archiwum chóru "Zawisza Czarny"
Chór z Joanną Knitter podczas koncertu

Chór Zawisza Czarny zaśpiewa w Europejskim Centrum Solidarności

W niedzielę, 19 marca, warto pojawić się w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Męski Chór Szantowy „Zawisza Czarny” zaprasza na wyjątkowy koncert.

Chór powstał w 2012 roku. Składa się z 70 mężczyzn w wieku od 20 do 85 lat, a wszyscy kochają i potrafią śpiewać. Jest jedynym takim chórem w Polsce, który poprzez śpiew propaguje kulturę i tradycję morską.

Wszyscy jego członkowie to ludzie morza, czujący klimat i potrafiący znakomicie go oddać. Chór robi to świetnie i kiedy tylko nadarza się okazja by go posłuchać, warto z niej skorzystać. Obchodzący w ubiegłym roku jubileusz 10-lecia chór nagrał już trzy płyty. Za chwilę pojawi się czwarta.

Już w niedzielę 19 marca 2023 w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku o godz. 17 rozpocznie się koncert Męskiego Chóru Szantowego „Zawisza Czarny”.

– Tym koncertem chór chce zamknąć obchody swojego 10-lecia i rozpocząć 11 rok istnienia, to niejako koncert podsumowujący – mówi Jacek Jakubowski, szef chóru. – Ten koncert będzie także promował, nagrywaną z Joanną Knitter, znaną wokalistką jazzową i bluesową, naszą czwartą płytę, dlatego część repertuaru na koncercie w ECS to będzie materiał z tej płyty. Będzie zatem sporo nowych kawałków, ale też i tradycji, bo ona musi być.

Bilet-cegiełka na koncert kosztuje 40 złotych.

Można go kupić tutaj.

Co myślisz o tym artykule?
+1
5
+1
1
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ