< Powrót
3
maja 2016
Tekst:
Iwn
Zdjęcie:
www.cspz.pl

Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami zaprasza

Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami (CSzpŻ), w terminie 2-16 sierpnia, zaprasza na obóz żeglarski do Chorwacji.

Ośrodek żeglarski CSpŻ znajduje się nad Adriatykiem na wyspie Iż osłoniętej wyspami Dugi Otok, Rava i Ugljan w Chorwacji. Wyspa jest niewielka i są na niej zaledwie dwie miejscowości: Veli Iż i Iż Mali. Na Iż można się dostać tylko drogą morską, jachtem lub promem, który odpływa z Zadaru – pięknego, zabytkowego miasta położonego w północnej Dalmacji. Ośrodek znajduje się w Małym Iżu.

Chrześcijańska Szkoła pod Żaglami ośrodek żeglarski na Iżu prowadzi już 15 lat. W tym czasie wychowała własną kadrę, 1600 żeglarzy, z których 1000 zdobyło patenty żeglarza, sternika jachtowego i wyższe. Na flagowym jachcie „Strażnik Poranka” (byłym jachcie płk. Ryszarda Kuklińskiego), który w ubiegłym roku wrócił do kraju, Szkoła zorganizowała dwa rejsy dookoła Europy i wiele rejsów dla żeglarzy chcących uzyskać staż morski.  

Ośrodek posiada zabezpieczenia hotelowe dla 40 uczestników i własną flotę jachtów gwarantującą wszystkim udział w zajęciach na wodzie i w rejsach.

Program obozu obejmuje naukę żeglowania na poziomie żeglarza jachtowego. Uczestnicy obozu, po zakończeniu nauki żeglowania (teorii i praktyki), będą mogli przystąpić do egzaminu na patent żeglarza jachtowego przed Komisją Egzaminacyjną PZŻ.

Więcej o Szkole na stronie: www.cspz.pl. Informacji w sprawie obozu udziela sekretarz Zarządu CSpŻ Hanna Stanecka, tel. kom. +48 694 451 746; e-mail: sekretariat@cspz.pl

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ