Ciągle jest szansa na kwalifikację olimpijską dla klasy Laser Radial
Dzisiaj, 22 listopada zakończyła się faza eliminacyjna Mistrzostw Świata w klasie Laser Radial, które odbywają się w Omanie.
Na jutro organizatorzy przewidzieli dzień rezerwowy. We wtorek, 24 listopada rozpocznie się faza finałowa, a flota zostanie podzielona na grupę złota i srebrną. Jako że w regatach startuje 100 zawodniczek, grupy będą liczyły po 50 startujących.
Do lepszej, złotej grupy, z Polek zakwalifikowała się tylko Agata Barwińska (MOS SSW Iława). Obecnie z miejscami 27, 13, 20, 16, 9, 18 zajmuje 29 pozycję.
Czy jest jeszcze szansa na igrzyska w Rio? Tylko 4 państwa po mistrzostwach otrzymają klasyfikację, a w tej chwili Polska zajmuje miejsce 7. Agata ma 76 punktów, natomiast 4 zawodniczka w tej klasyfikacji, Hiszpanka Martina Reino Cacho – 61. Niemniej, przed zawodniczkami jeszcze 6 wyścigów finałowych, więc wszystko może się zdarzyć, zwłaszcza że Agata z dnia na dzień awansuje w klasyfikacji generalnej.
Druga z Polek, Anna Weinzieher (AZS UW Warszawa), zajmuje obecnie 54 pozycję. Paulina Czubachowska (UKS FIR Warszawa) jest na miejscu 60. Obie zawodniczki reprezentujące warszawskie kluby będą się ścigały w srebrnej grupie. Oznacza to dla nich stratę możliwości uzyskania podczas tych regat punktów w krajowych eliminacjach olimpijskich.
Strona regat: http://www.laserradialworldchampionship.com/


