< Powrót
3
czerwca 2019
Tekst:
Maciej Frąckiewicz / materiały prasowe PZŻ
Zdjęcie:
mat. prasowe
Cichocki
Nasza ekipa - od lewej: Olga Górnaś-Grudzień, Piotr Cichocki, Grzegorz Prokopowicz (trener reprezentacji) i Waldemar Woźniak.

Cichocki i Górnaś-Grudzień mistrzami Europy, Woźniak trzeci!

Piotr Cichocki i Olga Górnaś-Grudzień zdobyli złote medale, a Waldemar Woźniak brązowy w klasie Hansa 303 podczas mistrzostw Europy EUROSAF żeglarzy z niepełnosprawnościami, które odbyły się w dniach 28 maja – 1 czerwca w Gmunden w Austrii.

Na austriackim jeziorze Traunsee obyły się mistrzostwa Starego Kontynentu żeglarzy z niepełnosprawnościami w klasach Hansa 303 oraz 2,4 mR. Na starcie stanęło ostatecznie 49 żeglarzy z 11 krajów. Impreza miała formułę otwartą, zatem mogli w niej startować także żeglarze spoza Europy.

Do rywalizacji przystąpiło troje reprezentantów Polski, którzy ścigali się w klasie Hansa 303 i spisali się świetnie. Fenomenalnie żeglował Piotr Cichocki (AKS OSW Olsztyn), który wygrał aż dziewięć z dziesięciu wyścigów, a raz był drugi. Dzięki czemu pewnie obronił złoty medal sprzed roku, deklasując resztę stawki. Z kolei na najniższym stopniu podium stanął Waldemar Woźniak (AKS Olsztyn), również powtarzając zeszłoroczny wyczyn. Wicemistrzem Europy został Francuz Edouard Champault, który stracił do Cichockiego aż dwadzieścia sześć punktów, a Woźniaka wyprzedził o dziesięć.

Za przykładem kolegów poszła Olga Górnaś-Grudzień (AKS OSW Olsztyn) i wywalczyła złoty medal w kategorii kobiet. Panie pływały w jednej flocie z mężczyznami i Polka w łącznej klasyfikacji zajęła wysokie ósme miejsce. Na podium stanęły także Austriaczka Marina Perterer i Hiszpanka Violeta del Reino, które straciły do naszej zawodniczki kolejno siedem i dwadzieścia trzy punkty.

Wyniki

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ