< Powrót
22
grudnia 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Alfred Farré
Wyścigi laserów podczas Christmas Race Palamós.

Ciszkiewicz i Kubiak na podium w Palamós

Nasi reprezentanci w klasie Laser Standard, Filip Ciszkiewicz i Tadeusz Kubiak, zajęli drugie i trzecie miejsce w zakończonym w piątek, 22 grudnia Christmas Race w hiszpańskim Palamós.

W regatach, które rozpoczęły się w poniedziałek, 18 grudnia, świetnie zaprezentowali się członkowie naszej kadry Laser Standard. Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia) od samego początku był w ścisłej czołówce, a do wyścigu medalowego podchodził z pierwszego miejsca. Ostatecznie jednak znalazł się na drugiej pozycji, za świetnym Brytyjczykiem Danielem Whiteley’em. Więcej zimnej krwi w ostatnim wyścigu pokazał Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin), który dopłynął na metę jako pierwszy i awansował na trzecie miejsce w klasyfikacji.

Zwycięstwo w wyścigu medalowym pozwoliło zająć piątą pozycję w tabeli naszej załodze w klasie 470, Maciejowi Sapiejce i Dominikowi Janowczykowi (SEJK Pogoń Szczecin). W klasie 470 kobiet Antonina Marciniak i Weronika Janc (Baza Mrągowo/UKS Pogoria) zakończyły zmagania na dziesiątym miejscu.

W klasie Laser Radial kobiet Agata Barwińska była piąta, natomiast w Radialu mężczyzn Piotr Malinowski (oboje MOS SSW Iława) szesnasty.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ