< Powrót
27
września 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Cezary Spigarski

CoolDown DOUBLEHANDED Challenge – 36 żeglarzy na starcie

W sobotę 30 września rozpoczną się dwuosobowe regaty CoolDown DOUBLEHANDED Challenge. W trzecich zawodach z cyklu DOUBLEHANDED w tym roku wystartuje 18 jachtów, które będą musiały pokonać około 100 Mm.

Frekwencja w organizowanej po raz pierwszy jesiennej edycji regat DOUBLEHANDED dopisała. Na starcie stanie więcej jachtów niż w Gdynia DOUBLEHANDED Yachtrace i WarmUp DOUBLEHANDED Challenge, kiedy ścigało się odpowiednio 16 i 9 łódek.

– Prognoza ładnej pogody zachęciła niektórych żeglarzy, żeby na koniec sezonu wystartować w regatach – mówi Paweł Wilkowski, organizator imprezy. – W weekend będzie raczej więcej słońca niż deszczu i nie za silne wiatry południowo-wschodnie, czyli idealnie na wyścigi. Formuła regat podwójnych sprawdziła się i będzie się rozwijać. Cieszę się zwłaszcza, że zobaczymy nowe twarze, które dotąd nie rywalizowały w cyklu DOUBLEHANDED – m.in. Jacka Chabowskiego na „Polled 2”, Konrada Smolenia na „Bigger Johnka” oraz przedstawicieli klasy Mini 6,50 – Krzysztofa Kołakowskiego na „Diamancie 650” i Jacka Śliwińskiego na „Arao 884”.

Uczestnicy CoolDown DOUBLEHANDED Challenge będą się ścigali na trasie o długości około 100 Mm – z Gdyni do pławy W-GB na północ od Władysławowa i z powrotem. Regaty rozpoczną się w sobotę 30 września o godzinie 12, a wcześniej – od około godziny 11 – jachty będzie można oglądać na akwenie przed basenem żeglarskim. Zakończenie planowane jest na niedzielę 1 października na godzinę 18.

Jachty będą pływać w grupach ORC i Open. Zwłaszcza w tej drugiej można spodziewać się zaciętej rywalizacji, bo popłyną w niej dwie szybkie jednostki.

– „Caravela 950” jest jeszcze nie do końca przetestowana na regatach, więc nie wiemy jak szybko pływa, choć właściciel twierdzi, że jest z niej zadowolony – mówi Paweł Wilkowski. – Z kolei „Bigger Johnka” Konrada Smolenia jest nieco większy. To naprawdę może być pojedynek potworów.

Wydarzenie organizuje firma Start-Up, partnerem strategicznym jest Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna, patronat nad regatami objął Pomorski Związek Żeglarski, a portal Żeglarski.info jest patronem medialnym wydarzenia.

Strona regat

Informacja na facebooku

PODZIEL SIĘ OPINIĄ