< Powrót
23
lipca 2015
Tekst:
IM
Zdjęcie:
Gmina Cedry Wielkie
Rozbudowa przystani Błotnik - koncepcja 1.

Cztery koncepcje rozbudowy Błotnika

Na stronie internetowej Gminy Cedry Wielkie pojawiły się cztery projekty rozbudowy przystani w Błotniku. Do końca lipca żeglarze mogą komentować, za którą z opcji się opowiadają.

Krzysztof Dziaduszewski główny specjalista ds. inwestycji Gminy Cedry Wielkie zapowiada, że budowa powinna ruszyć pod koniec tego, lub w pierwszym kwartale 2016 r. Na pewno zaś zostanie zakończona przed rozpoczęciem przyszłorocznego sezonu. W marinie ma przybyć 60 nowych miejsc postojowych.

Władze gminy, jak zapewnia Krzysztof Dziaduszewski wsłuchują się w potrzeby żeglarzy. Niedawno na placu postojowym w marinie zainstalowana została szafka energetyczna. W najbliższym czasie utwardzony będzie kolejny teren pod zimowanie jachtów – dodatkowe 1000 m.

– Będzie mogło zimować w Błotniku 130-140 jednostek – mówi Łukasz Żarna, komandor Gdańskiego Klubu Morskiego Cedrus, który administruje mariną od sierpnia 2014 r.

Przystań w Błotniku, zlokalizowana na krańcu 3 km odnogi Martwej Wisły, powstała w 2012 r. Jest tu miejsce dla 80 jachtów żaglowych i motorowych (do 3 m szerokości i 14 m długości). Głębokość przy kei – 3,5-4 m.

Od sierpnia ub. roku do czerwca roku bieżącego przez przystań żeglarską przewinęło się ok. 16 tys. osób, z czego od strony wody – ok. tysiąc.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ