< Powrót
6
lutego 2020
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Drew Malcolm
świata 49er i 49erFX
Paweł Kołodziński i Łukasz Przybytek na mistrzostwach Oceanii w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17.

Cztery polskie załogi popłyną w mistrzostwach świata 49er i 49erFX

W poniedziałek 10 lutego w Australii rozpoczną się mistrzostwa świata w klasach 49er, 49erFX i Nacra 17. Czy Polacy zdobędą medal?

Zaledwie kilka dni po bardzo silnie obsadzonych mistrzostwach Oceanii w skiffach i katamaranach, w których Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda (YKP Gdynia/KS AZS AWFiS Gdańsk) zajęły trzecie miejsce, w Australii odbędą się mistrzostwach świata w tych klasach.

W australijskim Geelog rywalizować będą trzy nasze załogi 49er – Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (KS AZS AWFiS Gdańsk), Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (KS AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań) oraz Mikołaj Staniul i Jakub Sztorch (YKP Gdynia). W 49erFX popłyną z kolei Aleksandra Melzacka i Kinga Łoboda. W Nakrze 17 nie będziemy reprezentowani. Dla Polaków, który zdobyli już kwalifikację olimpijską dla kraju, mistrzostwa mają znaczenie głównie treningowe i są przygotowaniem przed tegorocznymi igrzyskami w Tokio.

Oprócz nich w mistrzostwach wystartuje 121 najlepszych teamów z całego świata. Nie zabraknie oczywiście zwycięzców mistrzostw Oceanii – Hiszpanek Támary Echegoyen i Pauli Barceló oraz ich rodaków Diego Botina i Iago Lópeza Marry – jak również ubiegłorocznych mistrzów i mistrzyń świata – Petera Burlinga i Blaira Tuke’a z Nowej Zelandii oraz Annemiek Bekkering i Anette Duetz z Holandii.

Mistrzostwa świata potrwają do soboty 15 lutego, kiedy odbędą się wyścigi medalowe i zakończenie imprezy.

Strona regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ