< Powrót
5
sierpnia 2015
Tekst:
Ewa Górska
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
Przechodnia nagroda główna w regatach o Puchar Korsarza.

Czwarta edycja Regat o Puchar Korsarza – zawiadomienie

8.08.2015
Zatoka Gdańska
Klasy: ORC Club, KWR, Open
Organizator: Polski Klub Morski
http://www.pkm.gda.pl/

Zawiadomienie o regatach

Regaty o Puchar Korsarza swoją nazwą nawiązują do najstarszego (1934 r.), wciąż użytkowanego polskiego jachtu „Korsarz”, który w 1936 roku pod dowództwem kpt. Tadeusza Prechitko wygrał regaty przedolimpijskie w Kilonii. Był to największy sukces przedwojennego polskiego żeglarstwa regatowego.

Nagrodą w regatach jest przechodni Puchar Korsarza – ufundowana przez Pomorski Związek Żeglarski replika złotego kompasu kapitańskiego, który otrzymała załoga jachtu „Korsarz” za zwycięski wyścig. Nagrodą główną w klasyfikacji ORC jest uwiecznienie zwycięzcy na mosiężnej tabliczce na kompasie.

Regaty o Puchar Korsarza rozgrywane są w klasach ORC Club, KWR oraz Open. Zapisy przyjmowane będą w piątek, 7 sierpnia, w godzinach 16-20 w biurze przystani jachtowej przy ul. Sienna Grobla 2 w Gdańsku (zmiana w stosunku do zawiadomienia o regatach – komunikat organizatora).

Start do regat w sobotę, 8 sierpnia o godz. 11. Ceremonia zakończenie oraz ognisko dla uczestników tego samego dnia, o godz. 18 w Twierdzy Wisłoujście.

Organizatorem jest Polski Klub Morski, partnerem PoZŻ, a fundatorem nagród firma RS Rooto System.

Przewidziane są również puchary za miejsca od 1 do 3 w każdej grupie oraz ciekawe nagrody do losowania podczas zakończenia regat.

Zapraszamy do uczestnictwa oraz kibicowania!

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ