< Powrót
17
kwietnia 2017
Tekst:
Marta Majoch
Zdjęcie:
oceanchallenge.club

Czwarte miejsce dla załogi Tarnackiego

Dwudziestoosobowa załoga reprezentująca Ocean Challenge Yacht Club zakończyła udział w regatach Les Voiles de St. Barth na 4. miejscu. Ze względu na brak wiatru ostatniego dnia regat nie odbył się planowany wyścig. Triumfowała amerykańska załoga jachtu „Fortunata” ze skipperem Tomasso Chieffim. Polacy wygrali rywalizację jachtów oceanicznych klasy Volvo Ocean Race 60.

– Wynik jest zapewne poniżej naszych oczekiwań ale jak to w sporcie technicznym bardzo wiele aspektów buduje ostateczny rezultat, czasem również tych, na które nie do końca mamy wpływ – wyjaśnia skipper Polaków Przemysław Tarnacki. – To był bardzo intensywny tydzień wspaniałego żeglowania obfitujący w dobrą walkę na wodzie, protesty na lądzie, przeliczniki, kolizje ze skałą i zmagania z brakiem wiatru. To co jednak najwyraźniej pozostanie w mojej pamięci to postawa mojej załogi klubowej w tych trudnych i nieprzewidywalnych okolicznościach. Tak hartuje się załoga, która będzie wygrywać w kolejnych regatach morskich pod banderą naszego klubu.

Polacy płynęli na utytułowanym jachcie „Ambersail” klasy Volvo Ocean Race 60, który wygrywał już słynne regaty Sydney Hobart 2002 i zajmował drugie miejsce w wokółziemskich regatach Volvo Ocean Race 2002/2003. 

Założony w 2014 roku Ocean Challenge Yacht Club to klub żeglarzy i pasjonatów jachtingu. Środowisko skupione wokół klubu hołduje żeglarskiej tradycji i etykiecie podkreślając dokonania Polaków na morzach i oceanach XX wieku. Członkowie klubu regularnie startują w największych regatach morskich na świecie takich jak min. Giraglia Rolex Cup, St. Maarten Heineken Regatta, Les Voiles de St. Barth, Commodores Cup. W grudniu tego roku załoga klubu zadebiutuje w jednych z najbardziej wymagających regat morskich – Sydney to Hobart.

Oficjalna strona regat: www.lesvoilesdesaintbarth.com.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ