< Powrót
19
stycznia 2018
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Jesus Renedo/World Sailing
W Gamagori Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska zajęły pierwsze miejsce.

Czy znów zdobędziemy medale Pucharu Świata?

W pierwszych regatach bieżącej edycji Żeglarskiego Pucharu Świata Polacy zgarnęli dwa złote i jeden brązowy medal. Czy w rozpoczynających się w poniedziałek, 22 stycznia w Miami kolejnych wyścigach cyklu znów będziemy na podium?

W połowie października w japońskim Gamagori Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski) w klasie 470 oraz Paweł Tarnowski (SKŻ Ergo Hestia Sopot) w RS:X zajęli pierwsze miejsca, Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński (AZS AWFiS Gdańsk) w klasie 49er trzecie, a Kamila Smektała (YKP Warszawa) w RS:X szóste.

W Miami, w drugich regatach cyklu, wystartuje jedenastu naszych żeglarzy. W RS:X Paweł Tarnowski i Radosław Furmański (Dobrzyński Klub Żeglarski), w klasie Laser Standard Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), w Radialu Agata Barwińska (MOS SSW Iława) i Magdalena Kwaśna (Chojnicki Klub Żeglarski), w 49er Łukasz Przybytek i Paweł Kołodziński oraz Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki (AZS AWFiS Gdańsk/AZS Poznań), a także w klasie 470 Agnieszka Skrzypulec i Irmina Mrózek Gliszczynska (SEJK Pogoń Szczecin/Chojnicki Klub Żeglarski).

Te ostatnie mają już za sobą udane regaty w Miami – w zakończonych w poniedziałek, 15 stycznia Otwartych Mistrzostwach Ameryki Północnej dziewczyny zajęły trzecie miejsce.

Uroczyste otwarcie odbędzie się w poniedziałek, 22 stycznia, a dzień później rozpoczną się wyścigi. Klasy 49er, 49er FX, RS:X i Nacra zakończą zmagania w sobotę 27 stycznia, a Laser Standard i Radial, Finn i 470 w niedzielę, 28 stycznia.

PODZIEL SIĘ OPINIĄ