< Powrót
14
sierpnia 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
AKM

Dacron ’70 – „Duży Ptak” z Błękitną Wstęgą AKM

Kapitan Krzysztof Paul z załogą, ścigający się na „Dużym Ptaku” jest zdobywcą Błękitnej Wstęgi tegorocznego zlotu jachtów Dacron ’70, który zakończył się w minioną niedzielę, 13 sierpnia.

– Rzeczywiście, możemy cieszyć się z sukcesu – przyznaje kapitan Paul. – Nasz jacht jest dość zwinny, dlatego skutecznie konkurowaliśmy z innymi załogami w czasie krótkich wyścigów. A jeśli chodzi o warunki na wodzie, to na pewno nie narzekaliśmy na brak wiatru. Wiało z siłą ponad dwudziestu węzłów. Momentami bywało ostro. Jacht „Zefirek” stracił maszt, ale na szczęście to były jedyne straty, nikomu nic się nie stało.

Aura dopisała. Nie brakowało wiatru, ale także słońca. Poza wyścigami zlot był okazją do żeglarskiego spotkania miłośników kultowych konstrukcji z lat 70 minionego stulecia. Nie zabrakło wspólnego szantowania i żeglarskich wspomnień snutych do późnych godzin nocnych.

Błękitna wstęga AKM powędrowała do załogi „Dużego Ptaka”, a w klasie przelicznikowej ORC załoga kapitana Paula zajęła trzecie miejsce.

Wyniki:

Klasa ORC:
1. „Czarodziejka”
2. „Safi”
3. „Duży Ptak”

Klasa KWR:
1. „Apus”
2. „Goplana”

Klasa Open:
1.„Tensor”
2. „Serina”
3. „Bellona of Gdańsk”

Klasa Open 70:|
1. „Hadar”
2. „Czarodziejka”
3. „Safi”

PODZIEL SIĘ OPINIĄ