< Powrót
31
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Tadeusz Lademann
MŻMP

„Dancing Queen” już na mecie MŻMP załóg dwuosobowych

Pierwsze jachty ukończyły SummerHeat DOUBLE – Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski (MŻMP) załóg dwuosobowych ORC 2018. W poniedziałek 30 lipca i wtorek 31 lipca linię mety przecięły „Globe” oraz „Dancing Queen”.

Załoga „Dancing Queen” – Jerzy Matuszak i Maria Kurant (niezrzeszony/JKMW Kotwica) – wpłynęła do Gdyni około godziny 2.30 we wtorek, 31 lipca w nocy. Pokonanie liczącej ponad 300 Mm trasy z Gdyni przez boję Ölands Södra Grund i Łebę z powrotem do Gdyni zajęło żeglarzom ok. 62 godziny.

Jeszcze szybciej, w poniedziałek o godzinie 20, wyścig ukończył „Globe” ze Zbigniewem Gutkowskim i Adamem Dziedzicem (Jachtklub Stoczni Gdańskiej) – nie brali oni jednak udziału w mistrzostwach, startowali w grupie Open, w ramach regat SummerHeat DOUBLE.

Blisko mety znajduje się też „Smoke”, który do Gdyni powinien wpłynąć w przeciągu kilkudziesięciu minut, a nieco dalej „Vataha 2” oraz „Konsal II”. Kolejne jednostki – „Fidoo” i „Four Winds” – mają przed sobą co najmniej kilkanaście godzin rejsu. Stawkę zamyka „Atlantic Puffin”, który dopiero zbliża się do Łeby.

W trakcie regat z wyścigu wycofały się „Busy Lizzy”, Diamant 650, „One & Only”, „Opole” oraz „Zena II”.

Zmagania podczas SummerHeat DOUBLE – Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych ORC 2018 można śledzić na trackingu.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ