< Powrót
8
sierpnia 2018
Tekst:
Wojciech Gackowski
Zdjęcie:
UKS Wodniacy Garczyn
Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Debiut w ŻPK: VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna

Już w najbliższy weekend, 11-12 sierpnia, na jeziorze Wdzydze odbędą się VIII Regaty o Puchar Wójta Gminy Kościerzyna, które w tym roku są rozgrywane w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Organizatorem jest Uczniowski Klub Sportowy Wodniacy Garczyn.  Zawody będą debiutem Kaszubskiego Morza w cyklu regat.

Żeglarze będą mieli możliwość sprawdzić swoje umiejętności w klasach Optimist 0,Optimist UKS, Cadet, Omega, Open oraz O’pen Bic. Zgłosić się do rywalizacji będzie można już od piątku, 10 sierpnia, w budynku Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach, które pełnić będzie rolę Biura Regat.

Uroczyste otwarcie zaplanowano na godzinę 10 w sobotę, natomiast cała impreza zakończy się w niedzielne popołudnie. Szczególnie mile widziani są młodzi żeglarze, którzy będą mogli postawić pierwsze sportowe kroki w żeglarstwie.

Zawiadomienie o regatach

Regaty dofinansowane są przez Pomorską Federację Sportu ze środków Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego oraz przez gminę Kościerzyna i zorganizowane przy współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim.

Program:

Sobota, 11 sierpnia
10.00 – oficjalne otwarcie regat i odprawa trenerów
11.00 – start do pierwszego wyścigu dla klas wg listy startów i trasy ogłoszonej przez głównego sędziego w dniu regat.
12.00 – start do pierwszego wyścigu grupy Optimist „0″

Niedziela, 12 sierpnia
10.30 – start do kolejnych wyścigów
15.30 – uroczyste ogłoszenie wyników regat

PODZIEL SIĘ OPINIĄ