< Powrót
27
czerwca 2017
Tekst:
Adam Kapczyński
Zdjęcie:
Przemysław Żyła

Długodystansowcy walczyli w Krynicy Morskiej

W miniony weekend (23-25.06) żeglarze z Zalewu Wiślanego stanęli do walki o miano najszybszego na długim dystansie. W Krynicy Morskiej odbyły się regaty Puchar Mariny Elbląg – Długodystansowe Regaty Żeglarskie Wokół Zalewu Wiślanego im. Łukasza Politańskiego.

Ruch w porcie zaczął się już w piątek rano – do Krynicy Morskiej zaczęły spływać zarówno jachty z polską banderą, jak i te, które przypłynęły z Kaliningradu. Piątek przywitał żeglarzy piękną pogodą. Sobota. Regaty. Ruch. Gwar. Krzątanina. Ostatnie przygotowania. Wszystko tylko po to, aby udowodnić, że dziś my jesteśmy najlepsi, najszybsi. O godzinie 9 odbyło się oficjalne powitanie żeglarzy w ogrodzie Hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej, a następnie odprawa kapitanów. Organizatorzy zaprezentowali program regat, a sędzia główny przedstawił trasę regat i omówił szczegóły biegu. Trasę ustawiono po pławach nawigacyjnych wokół Zalewu Wiślanego. Do regat zgłosiło się 30 jachtów, które podzielono na trzy grupy startowe według przelicznika KWR.

Po części sportowej regat odbyło się ich uroczyste zakończenie. Organizatorzy Pucharu Mariny Elbląg przedstawili zwycięzców poszczególnych grup. Najlepsi otrzymali puchary, rozlosowano nagrody rzeczowe i upominki. Po zakończeniu części oficjalnej wszyscy zostali zaproszeni przez głównego sponsora regat Hotel Kahlberg z Krynicy Morskiej na bankiet, a wieczór uświetnił koncert żeglarzy Andrzeja Bugajnego i Przemka Kowalskiego.

Regaty organizowane przez Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg są zaliczane do Pucharu Bałtyku Południowego oraz klasyfikacji Pucharu Zalewu Wiślanego.

Grupa 1
1 „Litwinka 2” – Marian Drabiński
2 „Wera” – Mausha Muleris
3 „Ra” – Ryszard Doda

Grupa 2
1 „Apollo Sails 2 Easy” – Tomasz Makowski
2 „Vega” – Sergey Zhadobko
3 „Berbeć II” – Ryszard Seroka

Grupa 3
1 „Entuzjasta” – Robert Wojtusiak
2 „Nasza Jutrzenka” – Daria Rybarczyk
3 „Jazz” – Roman Miedwiediew

Szczegółowe wyniki regat znajdują się na stronie http://wyniki.zalew.info/2017/

PODZIEL SIĘ OPINIĄ

Błękitna szkoła