< Powrót
21
czerwca 2016
Tekst:
Adam K. Kapczyński / Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg
Zdjęcie:
Stowarzyszenie Jachtklub Elbląg

Długodystansowy Puchar Mariny Elbląg 2016 – wyniki

Na starcie odbywających się w miniony weekend długodystansowych regat wokół Zalewu Wiślanego – Pucharu Mariny Elbląg 2016 – mimo niekorzystnych warunków wiatrowych panujących w piątek, zjawiły się dwadzieścia trzy załogi.

Jachty zostały podzielone na trzy grupy, a organizatorzy dla każdej z nich przewidzieli odrębną trasę. Podczas wyścigów panowały zmienne warunki wiatrowe, co tylko urozmaiciło żeglarskie zmagania. Wszystkie grupy pokonały całą zaplanowaną trasę. Wyniki przedstawiają się następująco:

Grupa I
1. Janusz Rutkowski z załogą na jachcie „Irbis”
2. Sebastian Nienadowski z załogą na jachcie „Palomino”
3. Tomasz Siekierko z załogą na jachcie „Kaper”

Grupa II
1.  Sergei Zhadobko z załogą na jachcie „Vega”
2.  Ryszard Seroka z załogą na jachcie „Berbeć II”
3.  Sławomir Kwiatkowski z załogą na jachcie „Błękitna Bryza”

Grupa III
1. Tomasz Makowski z załogą na jachcie „2 easy”
2. Stanisław Justyński z załogą na jachcie „Strefa Ciszy 2”
3. Jarosław Barkowski z załogą na jachcie „Kareta II”

Nagrody specjalne przypadły Darii Rybarczyk, która jako jedyna kobieta prowadziła jacht w regatach, a także Tomaszowi Makowskiemu („2 easy”), który najszybciej pokonał trasę wyścigu i jako pierwszy zameldował się na mecie. Wyróżnienie organizatorów otrzymał Tomasz Szczepański, kapitan jachtu „Souvenir”, którego determinacja w dotarciu na regaty była godna pochwały. Tomek nie mógł przepłynąć z Elbląga na Zalew Wiślany, ponieważ ze względu na wiatr i niski stan wody most pontonowy w Nowakowie nie był otwierany. Podjął więc decyzję o złożeniu masztu i przeprawie przez Kanał Jagielloński i rzekę Nogat. Co prawda przechodząc pod mostem urwał wiatromierz, ale na regatach się pojawił.

Patronat honorowy nad Pucharem Mariny Elbląg objęli: prezydent Elbląga Witold Wróblewski, starosta elbląski Maciej Romanowski, starosta braniewski Leszek Dziąg, burmistrz Krynicy Morskiej Krzysztof Swat, a także senator RP Jerzy Wcisła. Regaty zaliczane są do Pucharu Bałtyku Południowego.

Podczas ceremonii zakończenia w hotelu Kahlberg w Krynicy Morskiej zwycięzcom wręczono puchary, wszystkim uczestnikom nagrody, a organizatorzy podziękowali żeglarzom za przybycie oraz wspólną rywalizację zgodną z zasadami fair play i zaprosili na kolejną edycję Pucharu Mariny Elbląg.

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ