< Powrót
29
października 2017
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Junichi Hirai

Dobry występ Polek w Enoshimie

Agata Barwińska i Magdalena Kwaśna zajęły wysokie miejsca w organizowanym w Japonii Tygodniu Olimpijskim w Enoshimie. Zakończone w niedzielę 29 października regaty odbyły się na akwenie, na którym w 2020 roku zorganizowane zostaną Igrzyska Olimpijskie.

W trzydniowych zawodach wystartowały dwie nasze reprezentantki w klasie Laser Radial – Agata Barwińska z MOS SSW Iława i Magdalena Kwaśna z Chojnickiego Klubu Żeglarskiego. Obie żeglarki tydzień wcześniej ukończyły w Gamagori w Japonii pierwsze zawody Żeglarskiego Pucharu Świata, gdzie zajęły odpowiednio dziewiętnaste i osiemnaste miejsce.

W Enoshimie, której przystań powstała na Igrzyska Olimpijskie w 1964 roku i będzie służyła żeglarzom w 2020 roku, Polki zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Agata Barwińska zajęła siódme miejsce, a Magdalena Kwaśna jedenaste. Co warte podkreślenia, obie Polki uplasowały się wyżej w klasyfikacji od Holenderki Marit Bouwmeester, aktualnej mistrzyni świata i Europy oraz złotej medalistki z Igrzysk Olimpijskich w Rio. W regatach zwyciężyła Erika Reineke z USA.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ