< Powrót
22
grudnia 2016
Tekst:
jsz
Zdjęcie:
Alfred Farre
Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz z Bazy Mrągowo na regatach w Palamós.

Dominik i Szymon ze srebrem, Filip z brązem w Palamós

W czwartek 22 grudnia zakończył się 41. Christmas Race Palamós. 21 Polaków rywalizowało w stawce 354 zawodników. W regatach najlepiej zaprezentowali się Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki, zdobywcy srebrnego medalu w klasie 49er oraz Filip Ciszkiewicz, który zajął trzecie miejsce w rywalizacji klasy Laser.

Dominik i Szymon, zawodnicy z YKP Gdynia i SKŻ Ergo Hestia Sopot w klasie 49er, poprawili tym samym ubiegłoroczny wynik, czyli trzecie miejsce. Druga nasza załoga w Palamós – Przemek Filipowicz i Jacek Nowak (AZS AWFiS Gdańsk/AZS UWM Olsztyn) – również pokazała się z bardzo dobrej strony i zajęła szóste miejsce.

W klasie 470 na siódmej pozycji przypłynęli Maciej Sapiejka i Adam Krefft (SEJK Pogoń Szczecin/WCSS), a na dwudziestej Kamil Cesarski i Beniamin Waszkiewicz (Baza Mrągowo).

W klasie Laser regaty do udanych zaliczyć może Filip Ciszkiewicz (MKŻ Arka Gdynia), który uplasował się na trzecim miejscu. Dalsze lokaty zajęli Tadeusz Kubiak (SEJK Pogoń Szczecin) – trzynastą, Dawid Kania (ŻLKS Poznań) – dwudziestą drugą, Paweł Nowicki (TKŻ Toruń) – trzydziestą piątą, Tomasz Lobert (Jacht Klub Wielkopolski Poznań) – trzydziestą ósmą, Jan Krasodomski (SEJK Pogoń Szczecin) – czterdziestą i Krzysztof Białaś (MOS SSW Iława) – czterdziestą pierwszą. W klasie Laser Radial Piotr Malinowski (MOS SSW Iława) był dwudziesty szósty.

Regaty w Palamós kończyły trzytygodniowe zgrupowanie polskich reprezentantów w klasie Finn. Mikołaj Lahn (UKŻ Wiking Toruń) zajął dziesiąte miejsce, Sebastian Kalafarski (UKŻ Wiking Toruń) jedenaste, a Krzysztof Stromski (YC Rewa) dwudzieste.

Organizatorem 41. Christmas Race Palamós był Club de Vela Palamós i Club Nàutic Costa Brava.

Wyniki

PODZIEL SIĘ OPINIĄ