< Powrót
10
lipca 2017
Tekst:
dol
Zdjęcie:
Marcin Żurek

Druga odsłona Żeglarskiego Pucharu Kaszub rozstrzygnięta

9 lipca zakończyły się dwudniowe Otwarte Żeglarskie Mistrzostwa Powiatu Kartuskiego – Regaty o Puchar Starosty Kartuskiego rozgrywane w ramach Żeglarskiego Pucharu Kaszub. Akwenem zawodów było Jezioro Gowidlińskie, a ich organizatorem UKS Wiking z Kamienicy Królewskiej.

W regatach ścigały się 44 jachty z sześciu kaszubskich klubów: UKS Wiking, UKŻ Lamelka, UKS Wodnicy Garczyn, UKS Tolkmicko, ŻUKS Stężyca, Kartuski Klub Sportowy. Na linii startu stanęli zawodnicy ścigający się w klasach Optimist 0, Optimist UKS, Cadet, Vaurien, Omega Standard, jachty kabinowe i Open.

Tegoroczny Żeglarski Puchar Kaszub to już trzecia edycja imprezy, a zawody w Gowidlinie – druga odsłona tegorocznego ŻPK. Imprezą inauguracyjną były rozgrywany 10 i 11 czerwca Puchar Mechelinek.

Organizator zakończonych właśnie zawodów, UKS Wiking z Kamienicy Królewskiej, wrócił do ŻPK po rocznej przerwie. Koordynatorem cyklu w 2017 roku jest Pomorski Związek Żeglarski,we współpracy ze Starostwem Powiatowym w Kartuzach, a patronuje Pucharowi marszałek województwa pomorskiego, Mieczysław Struk.

Wyniki

Kalendarium kolejnych regat z cyklu ŻPK 2017
22-23 lipca – Regaty o Puchar Jezior Chmieleńskich
05-06 sierpnia – XIX Puchar Jeziora Ostrzyckiego – Memoriał Witosława Labudy
19-20 sierpnia – Regaty o Puchar Jeziora Raduńskiego Górnego
23-24 września – XI Mistrzostwa Kartuz
2 grudnia – Podsumowanie Żeglarskiego Pucharu Kaszub w dniu Pomorskiej Gali Żeglarskiej 2017 –  „Gala Żeglarska Dzieci i Młodzieży”

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ