< Powrót
11
lipca 2018
Tekst:
Jędrzej Szerle
Zdjęcie:
Cezary Spigarski
SummerHeat DOUBLE

Dwuosobowe załogi powalczą o mistrzostwo Polski podczas SummerHeat DOUBLE w Gdyni

28 lipca w Gdyni rozpocznie się SummerHeat DOUBLE – Morskie Żeglarskie Mistrzostwa Polski załóg dwuosobowych ORC 2018. Uczestnicy zmierzą się w wyścigu o długości ok. 300 Mm.

SummerHeat DOUBLE to kolejne regaty dla załóg dwuosobowych zorganizowane przez Pawła Wilkowskiego z YKP Gdynia. W tym roku impreza będzie po raz pierwszy miała rangę Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski załóg dwuosobowych ORC.

– Chciałem dalej rozwijać i promować formułę dwuosobową, dlatego zgłosiłem się do organizacji mistrzostw Polski – tłumaczy Paweł Wilkowski, organizator. – Jak dotąd zapisało się dziewięć załóg. Miedzy innymi Szymon Kuczyński na Atlantic Puffinie, Robert Gwóźdź na Smoke i Andrzej Kopytko na Opolu. Czekam na kolejne zgłoszenia, bo jest jeszcze czas.

Uczestników regat, zarówno Morskich Żeglarskich Mistrzostw Polski ORC, jak i organizowanego w kategorii Open SummerHeat DOUBLE, czeka liczący około 300 Mm wyścig po Zatoce Gdańskiej i południowym Bałtyku. Jego dokładna trasa będzie ustalona przed rozpoczęciem mistrzostw.

– Dopiero od tego sezonu moja łódka pływa w klasie ORC i nie nastawiam się na żaden wynik – mówi Andrzej Kopytko, skipper jachtu „Opole”. – Będę walczył, ale jacht bardzo źle wypada w przeliczniku. Dużo zależy jednak od warunków pogodowych, z moimi żaglami większe szanse upatruję w warunkach słabowiatrowych.

Uroczyste otwarcie regat odbędzie się w sobotę, 28 lipca o godzinie 10, a indywidualna prezentacja jachtów na wodzie – na akwenie przy gdyńskiej marinie – rozpocznie się półtorej godziny później. Wyścig wystartuje punktualnie o godzinie 12. Zakończenie planowane jest we wtorek, 31 lipca o godzinie 18, a uroczyste rozdanie medali w sierpniu podczas targów Wiatr i Woda w Gdyni.

Organizatorem regat jest START-UP Paweł Wilkowski, we współpracy z Pomorskim Związkiem Żeglarskim. Patronem imprezy jest portal Żeglarski.info.

Lista zgłoszeń

Zawiadomienie o regatach

OSR inspection card

Notice of Race – EN

Co myślisz o tym artykule?
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0
+1
0

PODZIEL SIĘ OPINIĄ